Проспект Московський у Києві перейменували на честь лідера Організації українських націоналістів Степана Бандери. Це рішення 7 липня підтримали 87 із 97 депутатів Київради. Ввечері після голосування Дмитро Гордон (самовисуванець. — ГПУ) відкликав свій голос.
— Думал, что пункта о Бандере там нет. Поэтому вначале проголосовал "за". Но когда понял, что он таки был, написал заявление и отозвал свой голос. Попросил засчитать его как "против" с формулировкой, что проспекта Бандеры в Киеве быть не должно. Я был единственным депутатом, который так сделал, — каже Гордон.
— Це помилка і дурість, — говорить письменник Андрій Бондар, 41 рік. — Ця постать досі викликає в нашому суспільстві різні думки. Також це прямий шлях до конфронтації з поляками, які переживають чергове загострення своїх образ через річницю Волинської трагедії (обопільні етнічні чистки українського і польського населення між Українською повстанською армією та польською Армією Крайовою у 1943 році під час Другої світової війни на Волині. — ГПУ). Таким чином ми втратимо адвоката України у світі. Наслідки цього кроку можуть бути вельми неприємні для всієї країни і її громадян.
— Ми з сусідами повинні мати взаємну повагу. Зауваження щодо того, як українці ставляться до своєї історії, неприпустимі, — каже 38-річний Володимир В'ятрович, директор Інституту національної пам'яті. — Звичайно, поляки мають право на свій погляд на українську історію. Так само, як і ми — на польську. Але з української сторони не було ніколи жодних зауважень щодо вшанування польських героїв, роль яких в історії України абсолютно негативна. До того ж Степан Бандера не має жодного стосунку до польсько-українського конфлікту. На той час він був у концтаборі.
Московський проспект простягнувся на 4 км від Куренівської й Кирилівської вулиць до Московського мосту в Оболонському районі. Із1976-го по 2004 рік він називався просп. Червоних козаків.
Також депутати Київради змінили назву вул. Баумана у Шевченківському районі — на Януша Корчака (польський педагог і письменник. Загинув під час Другої світової війни у концтаборі "Треблінка", зайшовши разом із дітьми до газової камери. — ГПУ). У Печерському районі вул. Кутузова — на Генерала Алмазова (генерал-хорунжий Української народної республіки. — ГПУ), вул. Суворова — на Михайла Омеляновича-Павленка (генерал-полковник армії УНР. — ГПУ), пров. Кутузова — на Євгена Гуцала (український письменник. — ГПУ).
Перед голосуванням відбулися громадські обговорення усіх пропозицій про перейменування на веб-порталі міськради. Їх погодили всі профільні комісії.
Єдині, кому через перейменування треба змінити документи, — це юридичні особи. Ця процедура для них безкоштовна, пояснюють в Інституті національної пам'яті. Фізичні особи-підприємці змінюватимуть свою адресу в Єдиному держреєстрі також безкоштовно. Жителям того ж проспекту Степана Бандери спеціально змінювати документи не треба — старі залишаються дійсними. Зробити це доведеться, якщо людина захоче продати, подарувати або передати нерухомість у спадок. У документах нового власника вкажуть змінену назву. Дані в паспорті можна поміняти тоді, коли це буде зручно власникові.
Коментарі