— У селі, певно, не було телефону, з якого за "Лісапетний батальйон" СМС не відправляли. У мене дома голосували і з мого, і з чоловікового, і навіть із дідового, — каже 54-річна Любов Гучок, голова сільради у П'ятничанах Чемеровецького району на Хмельниччині.
1 червня місцевий колектив "Лісапетний батальйон" переміг у шоу "Україна має талант" на телеканалі СТБ. Отримав 1 млн грн.
— Ми допускали, шо виграєм. Але інтрига була до останнього. Коли назвали нас, від щастя хотілося плакати. Якби сказали в той момент шось тяжке перевернути або акробатичний трюк показати, — зробила б із місця, — запевняє керівник гурту Наталія Фаліон, 54 роки.
У П'ятничанах того дня був випускний. Батьки і діти на час шоу зупинили гуляння і дивилися телевізор. У день суперфіналу в селі розкупили все шампанське. Перемогу святкували кілька годин.
— На клубі вивісили транспарант "Вітаєм Наталію Фаліон і "Лісапетний батальйон". Нам із Ганькою цілі оберемки квітів надарували. Люди їх у себе попід хатами виривали. Бачили би ви, як чоловіки своїх жінок-співачок зустрічали. Усі вистроїлися в ряд, у костюмах, при галстуках. Я не пригадую, щоб так красиво було.
Із Наталією Іванівною спілкуємося телефоном у понеділок. Зі слухавки чути шум автомобіля.
— Їдемо в Хмельницький на благодійний концерт до дітей-інвалідів. Учора на Буковині виступали — проводжали вівці на полонину, — пояснює вона.
У гурті 11 жінок, з ними на шоу виступав баяніст Віктор Кустіцький, 45 років. Усі співачки заміжні, крім Оксани Косинської. Її в колективі називають Ганькою та "секс-символом України".
— Ганька — вдова. Мала сина, але він загинув молодим. Якби не виступи в колективі, то потухла б і не було інтересу до життя. Роль секс-символу для неї років 10 тому придумали, аби підбадьорити. У селі з цього підсміюються, але по-доброму.
Під час талант-шоу учасники "Лісапетного батальйону" майже місяць жили на базі в Києві.
— Перший раз було найтяжче, бо перед Паскою. Кожна господиня думала, де дома недоприбрано, що недоготовлено. Городи засадили найпізніше в селі. Хто мав дві корови — одну продали, бо нема як обходити. Слава Богу, родина, сусіди помагають. Я маю грядочки, салат, бурячок. Помідорчики сама садила. Тепер прошу Бога погоди, щоб прополоти і просапати.
Частину виграшу вирішили віддати на спорудження в П'ятничанах церкви. Певну суму — на храм у сусідньому селищі Скала-Подільська Борщівського району Тернопільщини. Кілька учасниць колективу звідти.
— Наталія Іванівна замолода, щоб її іменем вулицю назвати. Але музей на честь її та першого колективу цього року в будинку культури відкриєм, — обіцяє війт Любов Гучок.
Наталії Фаліон запропонували вести шоу на кількох центральних телеканалах.
— Але я вже не дєвочка, шо мєчтає о славі. Довго думала над тим і вирішила, що життя в селі мені подобається. Десь їздити виступати з колективом — так. Але кардинально все міняти не хочеться. Боюся розчаруватися, — говорить.
Про Фаліон дізналися завдяки пісні "Лісапет". На початку 2013 року цей твір із її репертуару переспівав самодіяльний жіночий ансамбль із Чернігівщини. Відео їхнього виступу виставили в інтернеті. "Лісапет" написав син Наталії Іванівни 33-річний Сергій.
До суперфіналу з "Лісапетним батальйоном" вийшов 22-річний Максим Чечнєв із російського міста Волгоград. Із зав'язаними очима складав кубики Рубіка. На відбірковому турі впорався одночасно зі 100 кубиками. А у фіналі з них склав портрети суддів шоу — Ігоря Кондратюка та Слави Фролової.
— Захопився цим чотири роки тому, — розказує Максим. — Тоді їхав у трамваї й навпроти мене сів хлопець із кубиком. За кілька днів я пішов у магазин по подарунок для дівчини, а купив кубик Рубіка. Я цілий день запам'ятовую комбінації. Коли наосліп складаю, уявляю приміщення із зашифрованими образами: папугу на шафі, шефа в кріслі, кота на дивані. У кожному з образів є код для розв'язання головоломки.
Максим навчається на четвертому курсі Волгоградського педагогічного університету. Буде вчителем англійської мови. Живе з батьком-інвалідом, мати три роки тому померла. На пари ходить рідко, бо грошей бракує. Дає приватні уроки з англійської й розвитку логіки. Його дівчина на шоу не приїхала. Вона хворіє на цукровий діабет, лежить у лікарні.
Незряча полтавка купила трикімнатну квартиру
Талант-шоу "Україна має талант" почало виходити 2009 року. В першому сезоні перемогла художниця 28-річна Ксенія Сімонова з Євпаторії, яка малювала картини з піску. Згодом виступала в Англії, Нідерландах, Монако, Таїланді та Японії, на Мальті. Підписала контракт із модним домом "Крістіан Діор".
2010-го найвищий бал здобула незряча полтавська співачка 29-річна Олена Ковтун. За виграні гроші купила трикімнатку, бо мешкала з чоловіком у гуртожитку. Тепер виступає на концертах і приватних вечірках.
Переможцем третього сезону став київський фокусник Віталій Лузкар, 26 років. Заробляє на корпоративах. За півгодини отримує $1 тис. — 8 тис. грн. Торішні переможці, акробатичний колектив "Вокаут" теж виступає на корпоративах.
Коментарі
2