Міліціонери масово пишуть рапорти про звільнення. Це пов'язано з пенсійною реформою, яку влада хоче провести. Її проект розглядають у парламенті.
Ідеться про зміну нарахування вихідної допомоги та підвищення пенсійного віку для силовиків.
— Маю вислугу рівно 20 років. Я декілька ночей не спав, порадився з дружиною, керівництвом і колегами, що робити. Сказали звільняйся, — розповідає 42-річний Костянтин, підполковник міліції. — У жовтні подав рапорт. Так зробили майже всі мої колеги-офіцери. Зараз, якщо керівником не був, то допомога складається з загальної суми, в яку входять 50 відсотків зарплати за кожний рік. Це близько 70 тисяч. Якщо офіцер займав керівну посаду, то виходячи на пенсію отримає 100 тисяч гривень. За новим законом — не більш як 30 тисяч.
Відповідно до реформи, замість 20 років роботи для виходу на пенсію, треба буде працювати 25.
— Вихід на пенсію після 20 років — одна з причин, чому люди йшли в міліцію, але зараз це під загрозою. Друга причина — почуття романтики та потреба у владі. Це не погані якості, але поганими їх роблять люди, які намагаються реалізуватися. Теперішні звільнення негативно вплинуть на криміногенну ситуацію в країні, — каже Олег Мартиненко, 44 роки, правозахисник, полковник міліції. — Бо підуть люди, які мають досвід роботи з кримінальним елементом і правильним оформленням юридичних процедур. У структурі почнуть менш професійно працювати, буде більше нарікань із боку прокуратури, судів і громадян.
Кажуть, масово звільняються також військові, працівники прокуратури, СБУ.
Коментарі