У Львові ховають цінні культурні та мистецькі пам'ятки. Містяни бояться, що їх розбомблять російські солдати.
— Скульптури на вулицях міста обгортаємо в кілька шарів: вогнетривкою тканиною, скловатою, спеціальною фольгою і насамкінець вдягаємо на них спеціальні мішки, — каже голова управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко. — Це не врятує фігури, якщо буде пряме потрапляння. Однак при потужній ударній хвилі вони не розіб'ються.
Статуї, що можна демонтувати, зносять у підземелля. Найтяжче було впоратися із дерев'яною скульптурою Ісуса Христа з Вірменського собору.
— Він був частиною середньовічного вівтаря, що пережив навіть лихоліття Другої світової війни, — каже директорка Інституту стратегії культури Юлія Хомчин, 37 років. — Пам'ятка — найстаріша не лише у Львові, а й в Україні. Доки йде війна, статуя лежатиме в бункері.
Також демонтували експозиції в усіх музеях міста. Їх знесли в бомбосховища. Над цим працювали львівські та польські реставратори, приватні монтажники рекламних щитів.
Автор: city-adm.lviv.ua
109 порожніх дитячих візків виставили на площі Ринок у Львові 18 березня. Символізують українських дітей, яких убили солдати з Росії. — Це ціна війни. За 23 дні бойових дій окупанти вбили 109 дітей, — кажуть у міськраді Львова. Порожні візки — це символи життів тих янголят, які зараз, замість рішучих дій НАТО, захищають небо над Україною. Таким чином ми закликаємо весь світ стати єдиним щитом, уберегти дітей і подарувати їм майбутнє. Станом на 22 березня в Україні загинули 117 неповнолітніх, ще 155 отримали поранення. Найбільше жертв у Київській, Харківській, Донецькій, Чернігівській, Миколаївській Житомирській, Сумській і Херсонській областях.
Автор: city-adm.lviv.ua
Статую Ісуса Христа реставратори виносять із Вірменського собору у Львові. На час війни стоятиме в бункері
Автор: dailymail.co.uk
Українська дитяча команда яхтсменів ”Вітрильна команда України” намагалася завадити яхті російського мільярдера 55-річного Романа Абрамовича пришвартуватися в турецькому місті Бодрум. Діти із тренером В’ячеславом Мадонічом на невеликій шлюпці стали між судном і причалом. Тримали прапори України з написом ”Ні війні”. — Ми 15 хвилин тримали блокаду, але прибула турецька поліція. Нас забрали до відділку, переписали паспортні дані й відпустили. Яхта залишилася в Бодрумі, — каже Мадоніч.
Автор: EastNews
Російський снаряд утворив воронку між будинками у Святошинському районі столиці, 20 березня. Значних ушкоджень зазнали два будинки, ще в шістьох повилітали вікна.
Автор: EastNews
Киянин розглядає квартиру в столиці, пошкоджену під час обстрілів російськими військами 21 березня. Будинки, де не можна жити, консервують.
Автор: EastNews
Кіт іде по склу, що повилітало з вікон біля багатоквартирного будинку у Святошинському районі в Києві 20 березня. Протиповітряна оборона збила російську ракету над житловою забудовою, й уламки повибивали шибки, спричинили пожежу.
Автор: city-adm.lviv.ua
Фонтан зі статуєю Нептуна на львівській площі Ринок загорнули у вогнетривкий матеріал. Це має вберегти пам’ятку від руйнування
Автор: t.me/perepichka_news
Напис ”Смерть ворогам” розмістили на електронній вивісці обмінника валют. На місці, де мав би бути курс рубля, — ”Путін, іди на*уй”. Табло та банери з подібними висловами висять по всій країні. Так українці демонструють солдатам-окупантам ставлення до Росії
Автор: omr.gov.ua
Одесити обкладають пам’ятник дюку Арману де Рішельє мішками з піском. Так хочуть врятувати його від руйнування через можливі обстріли Росії. Загалом використали 1,2 тис. мішків. Їх привезли місцеві комунальники. Статуя де Рішельє — перший пам’ятник в Одесі, одна із візитівок міста. Монумент звели 1828-го, присвятили одеському градоначальникові. Також обклали піском і підходи до будівлі опери.
Автор: EastNews
Чоловік розповідає про обстріл російськими військами його будинку в Києві 21 березня. З кількох п’ятиповерхівок довелося відселити майже 200 людей.
Автор: EastNews
Жінка вимірює вікно своєї квартири в Києві, 21 березня. Збирається вирізати шматок плівки й закрити ним отвір. Пошкодження завдали осколки російської ракети, збитої силами Протиповітряної оборони. Влада допомагає виконувати оперативні протиаварійні роботи, надає фанеру та плівку.
Автор: EastNews
Рятувальники гасять пожежу на складі в Києві, 21 березня 2022 року. Займання сталося після влучання російської ракети. Біля будівлі згоріло кілька автомобілів.
"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"
×
Зараз ви читаєте новину «Львів'яни ховають найцінніші пам'ятки культури».
Вас також можуть зацікавити свіжі новини
України та світу на Gazeta.ua
Коментарі