Із понеділка в усіх регіонах України різко похолодало. Температура опустилася до +5…8°C. На заході пройшли дощі зі штормовим вітром. У дев'яти областях без світла залишилися 146 населених пунктів. Найбільше на Вінниччині і Львівщині — 60 і 29 відповідно.
У ніч на 24 жовтня в Карпатах випав сніг. На горі Піп Іван температура впала до -3°C. У найближчі дні в горах очікують густий туман, хуртовини, на дорогах — ожеледицю.
— Висота снігового покриву в Карпатах сягає 11 сантиметрів. А подекуди до 25, — говорить синоптик Укргідрометцентру 43-річна Наталія Голеня. — Дощі триватимуть до 27 жовтня. Потім знову потепліє в усіх регіонах. У неділю прогнозуємо до 13 градусів вище нуля. А з понеділка температура підніметься до 18 градусів на півночі. На решті території доходитиме до 22 градусів тепла.
Початок листопада буде сухий. Після 7 числа очікуються морози до 3°C. Найхолодніше буде на сході та півночі. Найтепліше — на Закарпатті, Прикарпатті й півдні.
— Листопад почнеться теплом. Якщо десь і випаде сніг, то довго не лежатиме, — каже народний синоптик Леонід Горбань, 79 років. — Сніг затримається хіба 19–24 листопада. Тоді температура опуститься до 9 градусів морозу. Грудень пройде з перепадами температур, але сильного холоду не буде. Справжня зима наступить у січні, після Різдва. Будуть хуртовини й до 25 градусів морозу.
Дощі заважають зібрати врожай сої.
— Сою доведеться сушити. А це — затрати, — розповідає фермер 74-річний Микола Волинець. — Частина господарів намагаються садити такі сорти сої, щоб за будь-якої погоди не лопалася у стручках і зерно не випадало на землю. Дощі також заважають вивозити буряки з полів. Натомість кукурудза ще може постояти. Її збирають навіть у морози. Волога погода сприяла росту посівів озимої пшениці, ячменю, ріпаку.
У листопаді в Україні буде не менш як вісім магнітних бур. Спалахи на Сонці прогнозують 5, 6, 9, 11, 14, 16, 18 і 22 числа.
У ці дні люди будуть дратівливі й тривожні, швидко втомлюватимуться. Болітиме голова, стрибатиме тиск. Лікарі рекомендують більше відпочивати, пити чай і бувати на свіжому повітрі.
Коментарі