Голова Рахівського товариства мисливців та рибалок "Говерла" 54-річний Володимир Кабаль похизувався в інтернеті світлинами вбитої червонокнижної рисі. В українських Карпатах лишилося 350 особин цієї тварини. На фото позував разом із сином Михайлом, 27 років.
Першим їхнє фото у "Фейсбуці" опублікував охоронець Карпатського лісового заповідника Василь Шемота.
— Ми були на полюванні, зустріли Кабаля. Він був на своєму джипі. Зупинився, вийшов п'яний з машини. Перекинувся з нами кількома словами, сів і поїхав. Потім ми знайшли на дорозі фотоапарат сірого кольору. Коли увімкнули, зрозуміли, чий він. На флешці були світлини лісничого Кабаля та його сина. Позували з убитою риссю. Також були знімки інших застрелених тварин, сімейні фото, — розповідає Шемота.
Володимир Кабаль — лісник Устеріцького лісництва. Також очолює товариство мисливців. Син Михайло — його заступник. Кабалі володіють садибою "Снігові вершини" на горі Драгобрат.
Еколог 30-річний Петро Тєстов каже, поява фотографії в мережі — наслідок конфлікту між лісничими заповідника та Рахівського лісництва. 4 листопада працівники лісництва на чолі з Володимиром Кабалем затримали Василя Шемоту та його батька Миколу на вбивстві бурого ведмедя й оленя. Ці тварини теж занесені до Червоної книги. Чоловіки везли м'ясо та шкури вбитих звірів у машині під купою дров. Коли єгері Кабаля спробували зупинити їх для перевірки — почали тікати. Лісники викликали поліцію. Правоохоронці виявили на дорозі останки бурого ведмедя, оленя та капкани.
Василь Шемота — депутат Рахівської районної ради від фракції "Блок Петра Порошенка", заступник голови товариства мисливців та рибалок "Грінвуд". До 4 листопада очолював мобільну групу з боротьби з браконьєрством.
Обидві родини ситуацію не коментують.
— Родичі працівників заповідника, яких затримала поліція, викладають фотографії, як браконьєрять працівники лісгоспу. Ті у свою чергу незаконно вбили рись. Виходить, факт браконьєрства спливає, лише коли є конфлікт інтересів, — каже Петро Тєстов. — Користувачі угідь — часто найперші браконьєри. І жодного контролю за ними немає. Максимальне покарання, яке отримують учасники, — звільнення з роботи. Ніхто не сяде. Угіддя в користувачів не відберуть.
Державне лісове агентство ініціювало службове розслідування щодо Василя Шемоти та Володимира Кабаля.
Коментарі