Із 2010 року упаковки з ліками маркуватимуть за допомогою шрифту Брайля. Таке рішення прийняла Верховна Рада. Незрячі на дотик зможуть прочитати назву дози речовини та форми препарату.
— Ціна ліків від цього зросте, — вважає директор вінницької фірми "Авіценна" Андрій Ковальчук, 39 років. — І доведеться збільшувати розмір упаковки.
Ковальчук зауважує, що виробник на часткове маркування партії не погодиться. Тому подорожчають усі лікарські засоби.
— У нашу аптеку рідко заходять сліпі. Зазвичай, у супроводі зрячих, — говорить фармацевт вінницької аптеки N1 Оксана Клебанівська, 37 років. — Ми можемо і самі допомогти людині, яка не бачить. Часто все розказуєм-показуєм пожилим людям, які без окулярів не можуть прочитати.
У Вінницькому УТОСі вважають, що це рішення правильне.
— В аптеці нам справді розказують, які ліки від чого. Але ж коробочки одинакові. Кладеш їх у сумку, а вдома можеш і сплутати, — зауважує голова правління УТОС Марія Павленко, 70 років. — Є незрячі, які живуть самі. А діти можуть бути у відрядженні чи на роботі. Я, наприклад, ліки від тиску підписала на брайлівській бумазі. Є в нас такий спеціальний грифель, як шило, яким можна виколоти букви. Тепер читаю пальцями: тонорма чи бісопролол. Знаю, коли що пити.
Коментарі