Мешканці сіл Гірки та Ветли Любешівського району Волині заблокували роботу інженерної техніки на кордоні між Україною та Білоруссю. Заважали білоруським робітникам натягнути колючий дріт. Протестують, бо 2013-го під час визначення прикордонної лінії сусідам незаконно дістався Жировський водяний канал, кажуть селяни.
Білоруські прикордонники намагалися домовитися з протестувальниками. Потім припинили роботи.
— Маємо документацію, яка чітко визначає межі нашого села. Виходить, що прийшли чужі люди і хочуть забрати частину нашого господарства, — говорить голова Ветлівської сільради 50-річна Любов Павлік. — Білоруси ведуть роботи на українській землі. І розширюють на свою користь прикордонну смугу на 50–100 метрів. Водний канал хочуть повністю забрати собі. Хоча за договором 1997 року (тоді підписали документ про державний кордон між Україною і Білоруссю. — ГПУ) межа має проходити водоймою. Зверталися до влади. Але там тільки головами кивають. Мовляв, усе нормально.
Селяни захищають не державні, а власні інтереси, пояснюють в українській Держприкордонслужбі.
— Маємо версію, що пікети люди почали, аби з водного каналу брати воду для незаконного видобутку бурштину, — каже спікер відомства 38-річний Олег Слободян.
Лінію кордону між країнами остаточно затвердили 2013-го. Обидві сторони мали встановити огорожу.
Жировський водяний канал спорудили за часів Російської імперії. Через нього в навколишні села подавали воду. Названий на честь інженера, який його викопав.
404 кілометри кордону позначено між Україною та Білоруссю. Українська сторона встановила 970 прикордонних стовпів, білоруси — 512. Загальна довжина кордону між державами — 1084 км.












Коментарі