Мерія Києва вирішила більше не обприскувати каштани пестицидами, а робити уколи в стовбур. У такий спосіб боротимуться із каштановою міллю.
Так ухвалили на нараді, яку проводив радник міського голови Ігор Добруцький, 51 рік.
— Чекати більше не можна, дерева треба негайно рятувати. У столиці налічується два мільйони каштанів, 70 відсотків із них уражені хворобою. Якщо не вжити заходів, то символ Києва з"їдять шкідники, — каже він.
Дотепер дерева обробляли пестицидами або спилювали. Але зараз від обприскування планують відмовитися, бо пестициди шкодять городянам. Який саме препарат колотимуть деревам, чиновники ще не вирішили. Зауважили, що таку процедуру практикують у Польщі, Угорщині та Франції.
Столичний еколог Володимир Борейко, 50 років, сумнівається, що дерева справді лікуватимуть. Бо одна ін"єкція коштує близько $30. Фахівець переконаний: на всі каштани в чиновників забракне грошей.
— Усім деревам зробити такі уколи неможливо. Уколять одне дерево, а міль перелетить на інше. Та й ніхто не знає достеменно, скільки в місті каштанів. Облік не ведуть, кадастру немає. Краще б саджали на узбіччях нові дерева: липи, тополі, але не каштани. Бо в цих дерев слабкий імунітет до вихлопів машин, — говорить Борейко.
2008-го у столиці спиляли понад 14 тис. сухостійних дерев, зокрема майже 10 тис. каштанів.
Коментарі
1