30 листопада за підтримки кандидата в народні депутати України в окрузі №194 Михайла Поплавського у Черкасах на Дніпрі відбувся рибальський турнір "Золотий поплавок". Кращих рибалок нагородили цінними подарунками, а всіх гостей свята пригощали юшкою та кашею за рецептами Михайла Михайловича.
Змагання розпочалися о 9.00. Помірятися силою прийшли понад 50 учасників. Уже за 3 год. рибалки мали гарний улов.
— Учора підготувався до конкурсу, дістав вудки, приготував прикорм. Такі свята дуже корисні, всім весело на свіжому повітрі. Для рибалок свят чи змагань останні роки вкрай мало, — говорить Роман Бурлака, 19 років. Зловив більш як два кілограми риби. — У нас мало гарних парків, брудно скрізь. Коли хочеш прогулятися набережною, то ніби гуляєш на смітнику. У Поплавського як народного депутата попросив би посприяти чи вплинути на місцеву владу, щоб навели лад і прибрали місто. Бо наша влада чогось робити цього не хоче.
Зловлену рибу учасники тримають у садках у воді. Переглядаються, у кого більше. 30-річний Ярослав Захарченко прийшов на змагання із сином 7-річним Денисом. Хлопчик витягує вудку з півкілограмовою таранню.
— Це його не перша риба. Із 6 років беру його з собою, як рибалю на човні. Він має свої вудки. Знає, як ловити, на що прикормлювати, — показує улов Ярослав. — Дружина руками розводить, як гарний улов приносимо: "Хто її чистити буде?".
— Я отаку ловив найбільшу, — Денис розводить руки сантиметрів на 20. — Хочу, щоб ми з татом перемогли. У нас повен садок риби.
— Була б можливість, розказав би Михайлу Михайловичу, в якому стані зараз Дніпро. Риби нема, з кожним роком її все менше. Виловлюють сітками, центнери, тонни. Треба на років п'ять заборонити ловити сітками, дати рибі нереститися спокійно. Хочу, щоб мої діти й онуки знали, що таке риба у Дніпрі. Якщо не зупинити масовий вилов, то риби не буде. Михайло Михайлович — рибак, думаю він зрозуміє.
У декого з рибалок при собі кантери (ручні ваги. —"ГПУ"). Зважують улов. Ірина Довгань, 30 років, о 13.00 запрошує рибалок підійти до сцени, де відбудеться фінальне зважування.
— Наші рибаки так захопилися, що не можуть відірватися від риболовлі. Зігріваємо їх запашним чаєм. А після зважування на них чекає каша з вогнища та уха, — говорить Ірина.
— Ще б кілька зловити, і можна зважувати, — каже Валерій Мурзаков, 29 років. — Приємно, що нам влаштували свято. Можна позмагатися, посмакувати ухою на березі Дніпра. Людям подобається, навіть пісні співають. Тут жартують, що дехто з базару рибу приніс, щоб виграти. Черкаси треба змінювати. Люди виживають, роботи нема. Так далі не може бути.
Поруч із Валерієм рибалить його друг Андрій Будяк, 34 роки. Тепло одягнений.
— Хоч холодно, але прийшов позмагатися, — говорить чоловік. П'є чай зі стаканчика. — Роботу маю, але знайти щось путнє в нашому місті складно. Потрібна людина, яка це переламає.
Зі сцени рибалок запрошують на зважування улову.
— Кажуть, сюди сам Михайло Михайлович приїде. Я його на Ватутіна вчора бачив, люди просили за тролейбуси. Воно й правильно, бо вже просити нема в кого, — каже Василь Капля, 64 роки.
Після 13.00 на сцені починають зважування. Рибалки поспішають з уловом. Їм аплодують люди, які прийшли на свято. Серед учасників змагання чимало хлопців років по 12–13.
— Ось наші переможці: перше місце — Валерій Кубрак, улов — 5 кілограмів 700 грамів. Друге місце — Ярослав Захарченко, 5 кілограмів 400 грамів, третій Василь Чопак з уловом 3 кілограми 300 грамів, — оголошує ведучий. Переможці виходять на сцену. Подарунки їм вручає Михайло Поплавський.
Після нагородження кухарі запрошують Михайла Михайловича на обід.
— Я із задоволенням скуштував дуже смачної черкаської юшки на березі Дніпра. Подивіться, скільки людей зібралося на змагання, — говорить Михайло Поплавський доки його пригощають ухою. — Коли малим був, вставав о четвертій ранку, щоб наловити батькові коропчиків. Мама смажила. і коли батько їхав на роботу, завжди брав із собою. Сам люблю дзеркального коропчика. Дніпровська риба дуже смачна. Турнір "Золотий поплавок" вдався, дякую всім, хто брав участь і допоміг організувати.
Учасники змагань та гості турніру обступають Михайла Михайловича.
Підходить 80-річна Раїса Юрченко. Цілує Михайла Михайловича.
— Коли дивлюся по телевізору, то перехрестю і помолюся, щоб Бог беріг. Бажаю вам здоров'я, — каже Раїса Федорівна. — 15-го я піду голосувати тільки за вас.
На змагання прийшла родина Рубанів. У наметі разом із синами їдять кашу.
— Треба, щоб він звернув увагу на дороги. Бо на них дивитися не можна, не те що їхати. І всі проблеми, що стосуються молоді — навчання і перше робоче місце. Коли стане депутатом, має звернути на це увагу. Ми на нього покладаємося, віримо, — говорить Анна, 36 років.
— Він вже багато чого зробив, і має ще допомогти місту. Може для нього невелика проблема, а для людей — велика. От ліфти запустив, люди йому вдячні, — додає Олександр Рубан, 37 років.
Михайло Поплавський майже 2 год. спілкується з людьми. Його не відпускають навіть, щоб привітатися з байкерами, які приїхали підтримати свято.
— Він — хазяїн, любить дітей. Ми його обожнюємо. Якби всі такі депутати були, як він, країна була б багата. Робота була б для молоді, пенсіонери жили б добре, — говорить Марія Островська, 72 роки.
150 літрів юшки за рецептом Михайла Поплавського приготували на рибальських змаганнях "Золотий поплавок". Пригощали не лише рибалок, а й гостей турніру. Розважали людей молоді виконавці Черкас. Для найактивніших учасників свята розігрували цікаві подарунки та солодощі.
Коментарі