четвер, 19 листопада 2020 00:05

"Із крана тече зелена рідина, кип'ятиш — піниться"

Сьомий рік Україна не постачає дніпровської води до окупованого Криму. Північно-Кримський канал заріс травою. Головними джерелами вологи на півострові залишаються опади, підземні джерела й море. З них окупанти намагаються заповнити 22 водосховища.

Цьогоріч ситуація стала критичною. Унаслідок посушливих зими та весни станом на початок літа півострів мав 30–40% води, необхідної для сезону. Міліють річки, озера та водосховища. З початку літа вщент висохли річки Кача, Бальбек, Чорна, Альма і Тонас. Вони наповнювали Партизанське, Білогірське й Міжгірне водосховища. Останнє також висохло.

У деяких районах запровадили графік подачі води.

— У нас на Грэсе воду дают два раза в день, по 3 часа, — каже 23-річна Христина Калінець із селища Гресівське під Севастополем. — Я не можу випрати речі, нормально помитися. З крана тече помаранчева рідина, фільтри не допомагають.

Через брак води жителі Криму почали зливати воду з батарей. Миють руки, посуд, змивають у туалетах. У відповідь окупанти почали погрожу­вати штрафами.

— До 2014 года проблем с водой не было вообще, — говорить 32-річна Світлана з Севастополя. — Та й пізніше браку особливо не відчували. Тільки 2017-го стали помічати, як міліє Чорноріченське водосховище. А цієї весни напір у крані геть ослаб. Тече зелена рідина, кип'ятиш її — піниться.

16 жовтня 2020 року російські окупанти презентували "План із забезпечення надійного водопостачання Республіки Крим і м. Севастополя".

До 2025 року планують реалізувати 14 заходів. На це з бюджету Росії витратять 48 млрд руб. — 17 млрд грн. Обіцяють, що в результаті Крим матиме додатково 300 тис. куб. м прісної води на добу.

— Крим — дотаційний регіон для Росії, — каже Ольга Курішко з громадської організації "Крим SOS". — На його підтримку з федерального бюджету щороку виділяють мільярди рублів, діють програми фінансування окремих сфер. Крим стане найдорожчим об'єктом для Росії.

Північно-Кримський канал щосекунди постачав до півострова 300 куб. м води з Дніпра. Надавав 85% необхідної кількості води.

Зараз ви читаєте новину «"Із крана тече зелена рідина, кип'ятиш — піниться"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути