Сьомий рік Україна не постачає дніпровської води до окупованого Криму. Північно-Кримський канал заріс травою. Головними джерелами вологи на півострові залишаються опади, підземні джерела й море. З них окупанти намагаються заповнити 22 водосховища.
Цьогоріч ситуація стала критичною. Унаслідок посушливих зими та весни станом на початок літа півострів мав 30–40% води, необхідної для сезону. Міліють річки, озера та водосховища. З початку літа вщент висохли річки Кача, Бальбек, Чорна, Альма і Тонас. Вони наповнювали Партизанське, Білогірське й Міжгірне водосховища. Останнє також висохло.
У деяких районах запровадили графік подачі води.
— У нас на Грэсе воду дают два раза в день, по 3 часа, — каже 23-річна Христина Калінець із селища Гресівське під Севастополем. — Я не можу випрати речі, нормально помитися. З крана тече помаранчева рідина, фільтри не допомагають.
Через брак води жителі Криму почали зливати воду з батарей. Миють руки, посуд, змивають у туалетах. У відповідь окупанти почали погрожувати штрафами.
— До 2014 года проблем с водой не было вообще, — говорить 32-річна Світлана з Севастополя. — Та й пізніше браку особливо не відчували. Тільки 2017-го стали помічати, як міліє Чорноріченське водосховище. А цієї весни напір у крані геть ослаб. Тече зелена рідина, кип'ятиш її — піниться.
16 жовтня 2020 року російські окупанти презентували "План із забезпечення надійного водопостачання Республіки Крим і м. Севастополя".
До 2025 року планують реалізувати 14 заходів. На це з бюджету Росії витратять 48 млрд руб. — 17 млрд грн. Обіцяють, що в результаті Крим матиме додатково 300 тис. куб. м прісної води на добу.
— Крим — дотаційний регіон для Росії, — каже Ольга Курішко з громадської організації "Крим SOS". — На його підтримку з федерального бюджету щороку виділяють мільярди рублів, діють програми фінансування окремих сфер. Крим стане найдорожчим об'єктом для Росії.
Північно-Кримський канал щосекунди постачав до півострова 300 куб. м води з Дніпра. Надавав 85% необхідної кількості води.
Коментарі