Президенти Росії, Білорусі та Казахстану ухвалили рішення про можливість запровадження єдиного митного тарифу для третіх країн. Це нововведення стосуватиметься держав, що долучаться до інших торгових альянсів.
—?Вони в межах Митного союзу мали встановити єдині правила, мита і норми, — каже президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий, 61 рік. — Поки що все йде логічно. МС перетворюється на спільну економічну територію. Хоча це тільки в інтересах Росії. Бо тарифи встановлює саме Москва, згідно із власними потребами та вигодами.
Україні не варто очікувати нічого доброго від Кремля. У нас є угода про Зону вільної торгівлі в СНД (підписана 1994 року. — "ГПУ"). Там записано, що жодна з країн-учасниць не може змінювати в гірший бік правила перетину кордону товарами і послугами. Не вводити ані санітарних, ані фінансових обмежень. Але для Росії закон неписаний.
Москва й далі діятиме відповідно до своїх інтересів. Якщо їй будуть необхідні українські товари чи послуги, наприклад, транспортування газу до Західної Європи, то вони йтимуть назустріч. Але ці інтереси ніколи не були прогнозовані. Кремль керується політичними вигодами, а не економічними інтересами.
Євроінтеграція України стає прикриттям від Росії. Москва цього боїться, бо не хоче мати посередника у відносинах із Києвом. Їй потрібен прямий вплив, а можливостей його досягти все меншає.
Коментарі
14