67-річну Катерину Мельник із села Демидівка Жмеринського району на Вінниччині вкусила бджола. Жінка була непритомна шість днів.
— Її чоловік Федір тримає пасіку. Качав мед, попросив жінку допомогти, — розповідає сусідка Галина Муляр, 55 років. — Бджола вкусила Катю в нижню губу і їй враз стало погано. Від пасіки до лавки перед хатою — це зо 20 метрів — ледь дойшла. Зробилася синя, стала задихатися, а тоді з рота пішла піна. У них вдома був укол від шоку, то вкололи. Катя хоть стала дихати.
Сусіди на руках донесли жінку до легковика й повезли до Гніванської лікарні за 5 км від села.
— Там одразу почали капати, але Катя до свідомості не приходила, — продовжує сусідка. — Тиск був низький. Верхній менше 40, а нижній — не знаю чи десятка була. Так пролежала почті шість днів. А тоді отямилася. Але спаралізувало ноги. Після лікарні ще тиждень пролежала вдома. Тепер вже потрохи встає.
Торік бджола вкусила доньку Мельників Тетяну, її ледь врятували. Відтоді родина тримає вдома ампули з ліками від анафілактичного шоку.
— Федя тепер продає пасіку, — додає Галина Муляр. — Половину бджіл вже збув, на решту шукає клієнтів.
Подейкують, що бджоли стали скаженими через отруту, якою бризкають дерева від черв'яків.
Директор підприємства "Апіславія" 59-річний Станіслав Древницький заперечує цю версію.
— Якщо бджола візьме нектар на квітці, яку покропили, вона не долетить до вулика. Загине. Бджоли дуже чутливі. Агресивними можуть стати, коли немає взятка, або людина має запах одеколону, часнику. Також є середньоруська порода бджіл, вони агресивніші. Така реакція організму може бути тільки в людини з алергією на бджолину отруту. Їй завжди при собі треба мати супрастін.
Коментарі