Директор Асоціації дослідників голодоморів в Україні Олександр Ушинський звернувся до київського прокурора Анатолія Мельника та омбудсмена Ніни Карпачової. Просить установити і притягти до кримінальної відповідальності осіб, які 22 листопада, під час святкування Дня свободи на майдані Незалежності, піддали його тортурам.
Того дня громадський діяч перебував неподалік рогу вул. Хрещатик та Городецького. У гучномовець привітав усіх зі святом і закликав 26 листопада вшанувати пам'ять жертв Голодомору.
— У момент мого виступу підбігли люди в чорних куртках. Схопили за руки, перекинули через паркан на проїжджу частину Хрещатика і затягли у мікроавтобус, — говорить Олександр Ушинський, 55 років. 1987 року він спорудив перший в Україні пам'ятник жертвам Голодомору.
Дослідника поклали у проході між сидіннями обличчям донизу.
— Один із них тримав мене за горло, придушуючи до хрипоти. Два інших колінами видавлювали повітря з легень, а четвертий кричав і з силою топтався по ногах. Я благав їх не душити мене і зателефонувати керівнику Київського спецпідрозділу "Беркут". На що вони відповіли: "Мы сюда приехали из Чернигова и никому звонить не собираемся".
Зрештою Олександра Євгеновича відвезли до територіального відділку №4 Шевченківського району. Склали адміністративні протоколи. Ушинського звинуватили в нецензурній лайці на адресу міліціонерів.
Коментарі
2