— У цей особливий день до нас на свято завітав особливий гість — народний депутат України Володимир Зубик. Торік Володимир Володимирович уже відзначав наших дітей-переможців олімпіад і конкурсів преміями. Така увага є додатковим стимулом, щоб навчатися краще. Діти, вже сьогодні ви розумієте, що знання дають дорогу в життя, — говорить директор Чорнобаївської гімназії Тамара Дернова. 30 травня в гімназію на свято останнього дзвоника приїхав народний депутат України Володимир Зубик. Він 2013‑го започаткував благодійну премію "Інтелект року". Наприкінці навчального року найкращим учням шкіл в окрузі №195 — Драбівський, Чорнобаївський, Чигиринський райони та Соснівський район Черкас — вручають премії та відзнаки. Цього року разом із сотнею найкращих учнів премії отримають і сто вчителів.
— У випускників почався дуже відповідальний час. Маєте знайти свою дорогу в житті. Хтось вступатиме у вищі навчальні заклади, хтось почне працювати, — говорить Володимир Зубик. — Бажаю вам, щоб та стежина у доросле життя була рівною. Моя програма передбачала 45 мільйонів гривень на соціальну сферу нашого округу. Але секвестром бюджету частину проектів скасували. Сподіваюся, що все буде втілено вже наступного року. Але є програма "Інтелект року", яку я фінансую приватним коштом. 2014-го на програму ми виділили 300 тисяч гривень. Сподіваюся, що через років три-п'ять ці діти стануть добрими спеціалістами і внесуть серйозний вклад у розбудову нашої держави.
Випускники під гучні оплески виходять по нагороди. 16 учнів отримують від Володимира Зубика по 2 тис грн.
— Премія буде стимулом працювати в майбутньому, — говорить 17-річна Анжела Стилик. Перемогла в третьому етапі Малої академії наук. — Дуже старалася, коли готувала роботу. Цього року було дуже складно, конкуренція висока, змагалися діти з усіх областей. Це була моя мрія перемогти. Планую вступати в Буковинський медичний університет. Мрію про це із шостого класу. За премію від Володимира Зубика куплю ноутбук або щось, що полегшить моє навчання.
Вчителі отримали благодійні премії по 500 грн.
— Готували з учнем наукову роботу з прикладної математики, посіли третє місце в обласному етапі Малої академії наук, — розповідає вчитель математики 27-річний Сергій Мунька. — Трудилися довго й важко, а перемагати завжди приємно. Гроші витрачу на відпочинок. Ми цілий рік працювали, то буде дуже доречно.
З гімназії Володимир Зубик із помічниками-консультантами поспішає в Чорнобаївську школу №1.
— Буду ініціювати законопроект, за яким така програма, як "Інтелект року", діятиме у всій країні. Китай і Казахстан мають подібні програми. Там найкращих учнів преміюють, відправляють на навчання за кордон. У нас теж така програма має працювати, — каже Володимир Володимирович.
— Це добре, що дітям дають такі премії. Сума хороша, у багатьох батьки стільки за місяць отримують, а то і менше. Діти мають знати, що знаннями можна заробляти. І розумні діти треба нашій країні, — говорять між собою батьки, що прийшли на свято.
— Наступного року плануємо зробити премію для учнів у тисячу доларів, а для вчителів — 500. Для дітей буде більший стимул учитися, займатися наукою. Школярі, які гарно навчаються, стають прикладом для однолітків. Виникає певна конкуренція. Це відіграє свою роль і в дорослому житті, діти вчаться перемагати, — каже Володимир Володимирович.
Школярі його не відпускають підходять з квітами, просять сфотографуватися.
— Хоча ми працювали не для премії, але приємно, коли роботу оцінюють, — говорить Катерина Романій, 66 років, вчителька англійської мови. Її учениця посіла третє місце в обласній МАН з англійської мови і друге — в обласній олімпіаді. — Оцінити нашу наполегливу роботу можуть люди, які дбають про дітей, про майбутнє покоління. Володимир Зубик — така людина. У мене сльози, серце стискається від такої доброти. Часто зустрічаю ім'я цього чоловіка на шпальтах газет, читаю, знаю, що спілкується з простими людьми. Не багато таких депутатів є.
Об 11.00 Володимира Зубика зустрічають лікарі та працівники Чорнобаївської районної лікарні. Він вручає ключі від чотирьох сучасних реанімобілів швидкої допомоги. Машини припарковані у дворі закладу. Вартість однієї — 650 тис. грн. Одне авто залишиться у Чорнобаї, ще одне віддають у Драбів, два — у Золотоношу.
— Потрібно було набігатися по коридорах можновладців, щоб дістати ці автівки на Черкащину. На країну таких автомобілів було куплено небагато. Мене запевнили, що ці "швидкі" мають обладнання, якого ще не було в автомобілях такого класу тут. Сподіваюся, що ваші руки і знання допоможуть врятувати не одне життя, — говорить лікарям народний депутат.
Поспілкуватися з Володимиром Володимировичем прийшли пацієнти і люди, яким він допомагав побороти хворобу. Місцевому Анатолію Богушу Зубик дає грошову допомогу на лікування дитини, Галина Якуба прийшла подякувати, що допоміг у лікуванні її дочки. За минулий рік нардеп виділи 1мільйон 300 тисяч гривень на лікування тяжкохворих дітей в окрузі.
— Тиждень тому мав нагоду покататися на наших машинах швидкої допомоги, — каже пенсіонер Олексій Мироненко. — Це не "швидкі", а справжні пилососи. На півдорозі машина зламалася, ждали доки приїде друга. Лікарям важко працювати на цих пилососах. Володимир Володимирович, хай вам Бог посилає здоров'я, щоб ви нам ще допомогли полагодити дороги бо по них їздити не можна, — тисне руку народному депутату. До Зубика підходить Василь Ганата, голова місцевої ветеранської організації.
— За вашої підтримки в районі було організовано екскурсії в Музей Корсунь-Шевченківської битви. Для ветеранів та істориків це була дуже цікава поїздка, ми відвідали музей, побачили місця боїв, — дякує Василь Олексійович.
Лікарі тим часом роздивляються "швидкі".
— Норматив доїзду "швидкої" до хворого –10 хвилин у місті і 20 у селі, згідно із законом України, — говорить голова районної адміністрації Григорій Зінченко. Разом із головним лікарем Тетяною Козловою запрошують народного депутата в корпус лікарні. — Але застарілий автопарк не дає можливості вчасно прибути до хворих.
— Усі 14 автомобілів, що є на станції Лівобережній, підлягають заміні, — каже виїзний фельдшер Лівобережної станції відділення швидкої допомоги Ігор Фесун, 42 роки. — Замінювати машини треба кожні чотири роки, за законом. Останній автомобіль подарували, коли відкривали пункт швидкої допомоги у Лящівці, тій машині три роки. Відстані у нас великі, є села, до яких 50 кілометрів. Без такої машини — ніяк.
Володимира Зубика ведуть у приймальне відділення лікарні. Тут старе обладнання, немає душової кабіни та умов для прийому хворих.
— Тут можна ще більше скалічитися, ніж отримати допомогу. Треба ремонт, — каже після оглядин народний депутат. — Ми вирішимо це моїм приватним коштом, але дуже прикро, що там немає медичного обладнання, яке потрібне для порятунку життя хворих. Які б лікарі не були кваліфіковані, а в таких умовах працювати і рятувати людей складно.
— Державних грошей на все не вистачає. Але ми стараємося, як можемо. Іноді лікарям доводиться на собі нести хворого з приймального в реанімаційне відділення, — розповідає головний лікар Тетяна Козлова. — У нових "швидких" обладнання, якого в лікарні не маємо. Там електрокардіограф, дефібрилятор, такий апарат має бути в кожному приймальному відділенні.
Біля 14.00 представники Чигиринщини зустрічають Володимира Зубика на кордоні району. Дівчата в національному вбранні дарують народному депутату коровай.
— Такого смачного короваю ще не їв, — каже Володимир Зубик і пригощає всіх присутніх.
У цей час у будинку культури в Чигирині збираються містяни та учні шкіл. Діти чекають на премії "Інтелект року", а старші люди — щоб поспілкуватися з Володимиром Зубиком. За 2 год. зустріч закінчується, але люди не відпускають нардепа. Ставлять запитання, просять контакти.
— Новий президент, новий уряд та нові люди, які прийшли до влади, маємо надію, зламають стару систему, повернуться обличчям до людей. Тоді мені буде простіше допомагати вам. Бо й досі, щоб вирішити проблеми у селах, треба вибивати гроші в Києві, — каже Володимир Зубик.
Коментарі