пʼятниця, 27 вересня 2019 00:35

Дев'ять тисяч чоловіків заберуть служити

Із 1 жовтня почнуть виводити з обігу 1, 2 та 5 копійок. Впродовж року їх обмінюватимуть на банкноти й монети інших номіналів у всіх банках. Протягом наступних двох років — тільки у державних Приватбанку, Ощадбанку і Національному банку.

— Дрібні монети виводимо для ­зручності та економії часу під час здійснення розрахунків, — каже заступник голови Нацбанку 49-річний Сергій Холод. — Також вилучатимемо з обігу монети номіналом 25 копійок. Ними можна буде розраховуватися, але якщо потраплять у банк, то назад не повернуться. Їх ставатиме все менше. На цьому держава зекономить 90 мільйонів гривень на рік. Вилучені монети переплавлять.

О 4:00 27 жовтня українці востаннє перейдуть на зимовий час — стрілки годинника переведуть на годину назад. Літній скасують взагалі. В Європі теж житимуть за одним часом — зимовим або літнім, як визначить влада.

— Весною на літній час українці вже не переходитимуть. Залишимося на єдиному часі, — каже 40-річний Тарас Качка, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Зміна часу призводить до порушення режиму сну, страждають серцево-судинна й імунна системи. За тиждень до переходу на зимовий час радять щодня лягати на 15 хвилин раніше. Перед сном відмовитися від смартфонів і зробити масаж.

Для населення починає діяти тариф "Електроопалення". Кожен, хто його оформив, щомісяця отримує до 3 тис. кВт електрики за мінімальною ціною. Приміром, для двозонних лічильників 1 кВт електрики вдень коштуватиме 90 коп., уночі — 45. Тариф діятиме до 1 травня.

Щоб оформити тариф "Електроопалення", в будинку має бути зареєстрований і введений в експлуатацію електрокотел. Не повинно бути боргів за світло, внесені зміни в технічний паспорт будинку.

Протягом жовтня тепломережі вмикатимуть опалення.

Тепло включать, коли середньодобова температура повітря протягом трьох днів становитиме нижче +8°C. У кожному регіоні влада самостійно вирішуватиме, коли це робити.

З 1 жовтня для водіїв настає зимовий період.

Автомобілісти мають вмикати ближнє світло фар або денні ходові вогні під час руху заміськими шляхами. Навіть удень. Також на машині мають бути встановлені зимові шини.

— Зимовий період діє до 1 травня. Фари треба вмикати, бо взимку навіть удень погіршується видимість. За порушення водій заплатить 425 гривень штрафу, — розповіли у Нацполіції.

У державних органах влади перестануть обмінюватись паперовими документами. Відправлятимуть електрон­ною поштою.

— Щомісяця держоргани надсилають один одному сотні тисяч паперових документів. У найближчі два роки маємо повністю перейти на електронний документообіг, — каже міністр Кабінету міністрів 34-річний Дмитро Дубілет. — Тільки на канцелярію навколо кадрових документів щороку витрачаємо до 100 мільйонів гривень. Спочатку заборонимо подачу паперових документів на прийом на роботу, скасуємо трудові книжки. Згодом переведемо в "цифру" всі документи, що стосуються конкурсів, найму, відпусток, відряджень, звільнень. Оцифруємо архів, скасуємо закони, які зобов'язують зберігати паперові справи 75 років. Для цього доведеться поміняти кілька законів і постанов. Це все можна зробити протягом шести-дев'яти місяців.

Набувають чинності нові державні будівельні норми стосовно зведення готелів.

У них мають бути сучасні системи пожежогасіння. А також вільний під'їзд до будівлі і до всіх евакуаційних виходів та входів, що ведуть до пожежних ліфтів. Готелі можна облаштовувати до третього поверху громадських будівель та в багатоповерхівках. Але обов'язково мають бути окремі виходи евакуації.

Зміни зобов'язують облаштувати вхід у готелі лише за безконтактними картками. В номерах 3-зіркових і вище — додатково облаштовувати системи охоронної сигналізації.

Державна податкова служба України змінить реквізити рахунків для сплати податків і зборів.

На нововведення вплинуло запровадження міжнародного стандарту номера банківського рахунка. Нові номери рахунків для сплати податків можна дізнатися на сайтах регіональних відділень податкової служби, в рубриці "Бюджетні рахунки".

У жовтні українці працюватимуть 22 дні, вихідних і святкових буде дев'ять.

Додатковий вихідний — 14 жовтня. Цього дня відзначатимуть одразу три свята — Покрову Пресвятої Богородиці, День захисника України і День українського козацтва.

У Києві почне діяти єдиний електрон­ний квиток, який можна використовувати для оплати проїзду в усіх видах комунального транспорту. Старі "зелені" картки метро замінять новими "Київ смарт кард". Коштує така 50 грн. Перестає працювати, якщо нею не користуються 364 дні. Гроші за невикористані поїздки повернути не можна.

З 1 жовтня стартує осінній призов. Триватиме до грудня. На строкову службу призвуть 9 тис. чоловіків віком 20–27 років.

— За бажання можна служити і з 18 років, — каже Вінницький військовий комісар 55-річний Олександр Данилюк. — Зараз ми розсилаємо повістки, то приходять у військкомат хлопці і 2001 року наро­дження.

Новобранців не відправлятимуть у зону ООС на Донбасі.

Зараз ви читаєте новину «Дев'ять тисяч чоловіків заберуть служити». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути