Наприкінці жовтня в Україні завершують збирати виноград. За попередніми підрахунками, його вродило менше на третину, ніж торік.
— Неврожай спостерігається практично в усіх виноробних господарствах України, — каже Володимир Масленков, 45 років, директор одеського виноробного заводу "Вина Гулієвих". — У Криму та на Одещині вигоріли 50 відсотків виноградників, у Карпатах не вродило більше третини. За найпесимістичнішими прогнозами, в Україні зберуть не більше 250 тисяч тонн, а це лише третина від зборів минулого року. На своєму підприємстві ми зібрали тільки 1000 тонн. Торік мали вп'ятеро більше.
Причиною неврожаю називає цьогорічні погодні умови.
— Зима була холодна, влітку — температура під 50. Через морози загинула половина бруньок. Що не померзло, те влітку погоріло або посохло через хвороби. На неврожаї жаліються наші колеги в Чилі та Франції. Ці країни завжди були найбільшими експортерами винограду.
— Через серйозні втрати врожаю виростуть ціни на виноматеріали, — припускає 35-річний Євген Кальченко, директор одеського виномаркету "Поляна". — У найближчі місяці це потягне за собою подорожчання як мінімум на 20 відсотків готової продукції — вина й шампанського. Це ризиковано. Люди перестануть купувати вина.
В Укрвинпромі бояться, що може з'явитися фальсифікат.
— Приватні підприємства почнуть виготовляти вина з відходів сировини — мезги, — говорять "ГПУ" працівники Укрвинпрому, просять не називати їх. — Залишки після вичавлювання виноградного соку йдуть нарозхват. За технологією, їх повинні переробляти або утилізувати. Але мезга користується попитом у підприємств вторинного виноробства, які не соромлячись розбавляють її водою з цукром і залишають бродити.
Кажуть, брак сировини винороби спробують компенсувати за рахунок нарощування імпорту виноматеріалів із Чилі, Аргентини, Австралії, Нової Зеландії. Навіть з урахуванням транспортних витрат вони будуть дешевшими за вітчизняні.
Коментарі