Вівторок, 26 лютого 2008 07:02

Через книжку про УПА ледь не побилися в Сімферополі

У День захисника Вітчизни, 23 лютого, Конгрес українських націоналістів хотів презентувати в Сімферополі книжку останнього головнокомандувача УПА Василя Кука.

До будівлі підійшли майже 150 активістів Партії регіонів, Компартії, партії "Російський блок" і Блоку Вітренко. Розгорнули транспарант із написом "Бандерівські гниди — геть із Криму". Вмикали пісні "Я рожден в Советском Союзе" та "Священная война". Спробували занести всередину чорну труну з написом "Врагам России — бандеровцам". Однак міліціонери не дали цього зробити.

— Це явна провокація, — каже 25-річний мітингувальник Олександр Мітий. — Невже не змогли знайти іншу дату, щоб презентувати бандерівську, профашистську книжку? Вони просто хочуть осквернити це чудове свято.

— УПА проводила бойові дії проти окупантів, — зазначає голова кримської організації "Конгрес українських націоналістів" Василь Овчарук. — Це були німецькі фашисти й червоний комунізм. Українська Повстанська Армія воювала не проти Росії, а проти режиму, який до цього знищив мільйони людей. Ми хотіли сьогодні  дати інформацію, що УПА — це герої.

Під час презентації книжки "УПА в запитаннях і відповідях"організатори планували включити запис звернення Кука до молодих українців. Його зробили незадовго до смерті командира. Він помер у вересні 2007 року на 95-му році життя.

Книжку так і не презентували.

Зараз ви читаєте новину «Через книжку про УПА ледь не побилися в Сімферополі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода