вівторок, 18 серпня 2015 00:05

Бойовики зірвали обмін полоненими

Автор: ФОТО З САЙТА www.tsn.ua
  13 полонених українських бійців планували обміняти на бойовиків із ”групи Боксера” (на фото). Вони брали участь у захопленні Маріуполя на Донеччині, грабували місцевих підприємців
13 полонених українських бійців планували обміняти на бойовиків із ”групи Боксера” (на фото). Вони брали участь у захопленні Маріуполя на Донеччині, грабували місцевих підприємців

15 серпня на блокпосту в селищі Олександрівське за 62 км від Донецька мав відбутися обмін полоненими — 13 бойовиків на 13 українських бійців. В останній момент терористи ДНР відмовилися від нього.

— Та сторона спершу хотіла, щоб обмін провели на їхньому блокпосту вночі. Треба бути дурнем, аби на це погодитися. Вирішили зібратися там зранку о 10.00. Вони постійно затягували — мовляв, дайте ще пару годинок. Потім нарешті заявили: ми готові, везіть наших людей, — розповідає правозахисник Василь Ковальчук, 57 років, організатор обміну. — Зі мною їздив керівник одного спецпідрозділу, який мав гарантувати безпеку. Він запропонував провести обмін на нейтральній території, але та сторона відмовилася. Хотіли, щоб ми завезли їхніх людей і тільки потім обіцяли віддати наших хлопців. Я сказав: спершу маю переконатися, що всі наші бійці зібрані по списку, який узгодили раніше. Був готовий із водієм заїхати до них, перевірити і потім уже привезти їхніх людей. Бойовики не погодилися.

Ми запропонували ще один варіант: автобус з їхніми людьми зупиняється за 200 метрів від блокпоста. Після того, як я переконаюся, що наших віддають згідно зі списком, даю відмашку й автобус під'їжджає до їхніх позицій. Теж не погодилися. Коли попросили дати телефон одному з наших бійців, бойовики заявили: обміну не буде.

Потім дзвонить їхній міністр оборони Володимир Кононов: "Что за херня. Мы договаривались вчера, что вы к нам едете". Говорю: спершу маємо переконатися, що наших 13 хлопців ви дійсно підготували до обміну. Кононова понесло: "Вообще-то нам запретил проводить обмен Виктор Медведчук — представитель Украины".

Потім з'ясували, що жодного з наших хлопців, які були в списку, не привезли на обмін. Ворог переодягнув у військову форму цивільних і частину інших полонених. Хотіли надурити: своїх забрати, а нам цих заштовхнути в автобус. Я дав телефон одному з їхніх полонених, у якого батько високопосадовець у ДНР. Він своїм сказав: "Вы меня извините, но Ковальчук проделал огромную работу, чтобы нас обменять. Украинская сторона выполнила свои условия, а мы — нет".

Ковальчук готував обмін полонених протягом трьох місяців.

— Бігав по всіх структурах, збирав потрібних ворогу людей для обміну. І все в останній момент завалилося, — ­продовжує Василь Григорович. — Зараз бойовики у в'язниці. У неділю приходив представник Медведчука. Хотів їх забрати для того, щоб таки провести обмін. Кажу: я — не проти. Але ви маєте забрати з тої сторони саме тих хлопців, які були в списку, а не будь-­кого. Якщо це зробите, то неважливо, що ­обмін пройде без мене. Але якщо витягнете не­зрозуміло кого — виникнуть великі питання. Бо були прецеденти, коли бойовики бомжів хапали й переодягали в нашу військову форму. Ворогу обмін потрібен, бо в нас у полоні багато важливих для ДНР людей. Можливо, його, за вказівкою Медведчука, все-таки проведуть 24 серпня.

Зараз ви читаєте новину «Бойовики зірвали обмін полоненими». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути