На Бортницькій станції аерації в Києві розпочала роботу експериментальна установка зі зневоднення осадів. Її привезли зі Швейцарії. Працюватиме місяць. Якщо задовольнить комунальників, її куплять.
Установка — мобільний гідравлічний прес. Дозволяє висушити з осаду до 78% вологи.
— Фактичні обсяги осаду, що на мулових полях, більш ніж утричі перевищують проектні. Нарощування дамб може бути лише тимчасовим заходом. Тому необхідна повна зміна схеми утилізації і будівництво нової технологічної лінії з урахуванням сучасних тенденцій, — пояснюють у прес-службі "Київводоканалу".
Через великі обсяги відходів на мулових полях, там час від часу трапляються прориви. Осади витікають на прилеглу територію. Востаннє таке сталося 2009 року. Тоді вилилося 1 тис. куб. м відходів. Це була найбільша аварія за всю історію підприємства.
За 100 м від станції стоять житлові будинки. Сморід відходів дошкуляє людям уже понад 20 років. Комунальники обіцяють, що з новою установкою його не буде. Прес витискає вологу з відходів, і тому процеси виділення газів суттєво зменшуються.
— Од воні натерпілися капітально. Один час стояла така, що ложку до рота підняти було трудно, їсти не хотілося. Тоді закривали окна і так сиділи, доки пройде. Найбільше смерділо утром і вечером. Зараз уже трохи привикли, — каже 62-річний Володимир Вац. Ідемо від автобусної зупинки до його будинку за 150 м від станції. У Бортничах він живе 36 років. — На станції полмікрорайона працює. Тому люди і терплять ту вонь.
Каже, що через мулові поля вода в колодязях стала непридатною для пиття.
— Мені прийшлося 5 тисяч гривень потратити на скважину. Берем воду з 30-метрової глубини. Старий колодязь засипав, бо там воду до рота навіть не хочеться брати. А санепідемстанція каже, що все добре.
Бортницька станція аерації — єдине комунальне підприємство міста, де збирають і очищають стокові каналізаційні води з усього Києва. Її ввели в експлуатацію 1965 року.
Коментарі