— На біржі праці переді мною сидів чоловік зі Слов'янська. Йому пропонували тільки найкращі вакансії — консультант у банк, охоронець на фабрику. Зарплата 2–3 тисячі. Але він носом крутив. Розказував, як у нас мало платять, — говорить львів'янин 29-річний Іван Коротун. Два місяці тому він втратив роботу. Працював у магазині будматеріалів.
— Зайшов я до інспектора після нього. А мені пропонують вакансію на львівській залізниці підмайстром, майстром у трамвайне депо. Відмовився.
У березні-червні Львівщина прийняла понад 2,5 тис. переселенців із Криму й Донбасу.
— Мені по секрету працівниця біржі праці сказала, що їм треба в першу чергу біженців працевлаштувати, а потім своїх, — говорить Коротун. — Мовляв, нашій владі треба відзвітувати, як Львівщина допомагає переселенцям. Вирішив шукати роботу через знайомих.
46 100 жителів Донбасу і Криму переїхали в інші регіони України, за даними ООН. Називають такі причини переселення: погрози, бояться переслідувань, загальна небезпечна ситуація, переслідування через етнічне походження, релігійні переконання, професійну діяльність. Загалом виїхали 11 500 кримчан і 34 600 донбасців.
50 000 вакансій підготували для біженців. Серед професій — слюсарі, токарі, електрогазозварювальники, водії. Окрім того, ринок праці потребує бухгалтерів, економістів, лікарів, інженерів, ІТ-спеціалістів. Найбільше можливостей влаштуватися на роботу в Києві та області, на Дніпропетровщині й Харківщині.
У Києві на бульв. Шевченка, 27 відкрився відділ з роботи з біженцями. Там можна відновити документи. Консультують юристи громадської організації "Мережа правових приймалень Криму". Для відновлення паспорта потрібно надати будь-який документ, що посвідчує особу, три фото та написати заяву. Також сплатити 34 грн держмита. Також центри з відновлення документів працюють у Львові, Житомирі, Івано-Франківську, Рівному й Тернополі.
Коментарі