У селі Литовеж Іваничівського району Волинської області під час розкопок у вересні дослідили древнє городище. Археологи виявили, що укріплення міста спорудили в період пізнього Середньовіччя.
— Це городище цікаве тим, що, можливо, є залишками давньоруського літописного міста Всеволожа, — каже науковець Сергій Панишко, 56 років. — Всеволожів на Русі було два. Один на Волині, а другий на Чернігівщині. Із ХVI століття це городище належало князям Чорторийським. На цій території був замок і окремо місто.
Досліджувати історичну знахідку археологів запросила місцева об'єднана териториальна громада.
— Нам удалося дізнатися, що городище розташоване на березі річки Західний Буг і пов'язане з балтійською водною системою. Можливо, через нього проходили шляхи давніх греків. Ми працюємо над тим, щоб установити час спорудження укріплень міста і виявити, коли воно набуло повних своїх функцій. Розташування міста на березі річки полегшувало його участь у торгівлі, зокрема, в напрямку польського Гданська. Нині городище руйнується течією Західного Бугу і розкопками чорних копачів.
Науковці сподіваються на те, що місцева громада не втратить інтересу до цієї пам'ятки і вони зможуть продовжити дослідження. Наступного літа планують вивчати замок.
Коментарі