Ексклюзиви
понеділок, 28 серпня 2006 18:52

Кавун-рекордсмен заважив майже 30 кілограмів

Автор: фото: Анжела СЛОБОДЯН
  Данилко із Голої Пристані на Херсонщині міряється розмірами з кавуном-рекордсменом
Данилко із Голої Пристані на Херсонщині міряється розмірами з кавуном-рекордсменом

У суботу в Голій Пристані на Херсонщині учасники фестивалю "Солодке чудо" вибирали рекордсмена серед кавунів. Почесне звання отримала ягода, вирощена 53-річним фермером Олександром Невдахою із Нової Збур"ївки. Кавун заважив 28 кілограмів 600 грамів.

— Це кавун сорту, який я сам вивів. Назвав його "Дядя Саша", — розповів "ГПУ" Олександр Невдаха. — Три роки селекціонував. Схрестив сорти "Королівський тюлень" із "Крем-суцвітом" і "Продюсером".

Жителі Голої Пристані називають своє містечко столицею кавунярів, а себе — найвибагливішими гурманами цієї ягоди у всій країні.

— Кавуном ми ласуємо цілий рік, і взимку теж, — розповідає учасниця фестивалю, 56-річна Раїса Харченко. — Мало яка господиня знає, скільки всього можна приготувати із кавуна. Варимо самогонку, повидло, печемо його. Добавляємо масло, молоко і маємо кавуновий мед. Знаємо десятки способів консервувати кавун.

На Херсонщині кавуни родять найкраще в Україні, каже директор Інституту південного овочівництва і баштанних культур Володимир Лимар, 46 років. Фермери запевняють, що їхній врожай — абсолютно чистий екологічно.

— Визначити, чи кавун з нітратами, чи ні, дуже просто, — розповідають спеціалісти Інституту південного овочівництва і баштанних культур. — Кусник кавуна опустіть у склянку з водою. Якщо вода порожевіє, нітрати в кавуні є, якщо стане злегка мутною — немає.

Цього року на Херсонщині баштанними культурами засіяли 11 тис. га і виростили понад 100 тис. т кавунів. Кажуть, це найбільший урожай за останні 15 років.

Зараз ви читаєте новину «Кавун-рекордсмен заважив майже 30 кілограмів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути