Ексклюзиви
вівторок, 23 квітня 2013 09:13

"Якщо вихідні не планувати, вони можуть стати стресом для організму"

 

На початку наступного місяця українці матимуть шість вихідних поспіль — від 1 по 6 травня. Також неробочими будуть 9,10, 11,12 травня. Загалом відпочиватимемо 10 днів. Як розпорядитися довгими вихідними — провідати родичів, поїхати за кордон, на дачу, посадити город, лежати під телевізором, зайнятися хатніми справами, на які бракувало часу?

— Людям, які працюють фізично, достатньо відпочити два-три дні. Тим, хто працює розумово, для відновлення сил потрібен тиждень, — каже 32-річна Анна Кулик, психотерапевт із Полтави.

— Якщо вихідні не планувати, вони можуть стати стресом для організму. Багато людей у вільні дні сплять, лежать перед телевізором, переїдають. Той, хто заїдає вільний час і не хоче нічого робити, — або дуже втомлений від розумової діяльності, або не знає, чим себе наповнити.

Не силуйте себе, бо "треба" — сходити в театр, на концерт, пікнік. Якщо справді хочете — йдіть. Коли робитимете через силу, не отримаєте задоволення, а значить, не відпочинете.

Людям, чия професія пов'язана з шаблонною роботою — бухгалтерам, водіям, треба задовольнити потребу в спілкуванні, бо зазвичай їм цього бракує на роботі. Учителям, продавцям, менеджерам — навпаки, хоч добу побути на самоті, відсторонитися від інформації: вимкнути телевізор, музику, менше говорити. Хто працює фізично — сходити на концерт, виставу, подивитися кіно, тобто наповнити себе емоційно.

Краще мати кілька коротких вихідних, ніж одну місячну відпустку. Тоді людина почувається щасливішою. Оптимальний час для відпочинку — три дні. Перший день — перезавантаження, від роботи переключаємося на відпочинок. Два наступні дні організм відновлюється.

У вихідні в родинах більше сваряться. І це природно. Коли працюємо, живемо за усталеним графіком. Дехто конфліктів уникає спеціально, бо завтра рано вставати, багато працювати. А вихідні дають простір. Навіть якщо кілька днів пішло на скандали — це добре, бо з'ясували стосунки. Щоб не сваритися на свята, варто обговорювати плани й бажання всіх членів родини.

Останній вихідний день не перетворюйте на перший робочий. Не думайте про проблеми, які можуть чекати наступного дня. Вони будуть завтра. В останній день вихідних можна підбити певні підсумки пережитого — перекинути фотографії у соціальні мережі, передзвонити друзям, колегам. Відмовлятися від гулянок чи дискотек не варто. Пригадую, колись одногрупник повернувся на заняття прямо з моря. Сидить на парах і каже: "Сьогодні о п'ятій ранку я ще купався". Утома від далекої дороги мине швидше, ніж приємні спогади.

12 тисяч гривень коштує путівка на Мальдівські острови. Це один із популярних турів, що замовляли цього року на травневі свята. Туроператори кажуть, люди втомилися від довгої зими. Хочуть поїхати туди, де можна полежати на пляжі. За словами директора з туризму "Пан Укрейн" Ольги Юденко, попитом користуються тури до Туреччини, Таїланду, Італії, на острови Балі, Крит. Також паломницькі тури до Ізраїлю та Грузії. Найдешевші — автобусні подорожі вихідного дня до Угорщини й Литви. Вартість — 2 тис. грн.

 

 

Зараз ви читаєте новину «"Якщо вихідні не планувати, вони можуть стати стресом для організму"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути