пʼятниця, 22 травня 2015 06:35

"Якщо помічу когось там у балаклавах — засуну їх в одне місце їм же"

Автор: ФОТО З САЙТА WWW.news.liga.net
  Активіст іде повз частково розвалений паркан довкола будівництва неподалік столичного метро Осокорки ввечері 19 травня. До кінця дня місцеві жителі зруйнують його
Активіст іде повз частково розвалений паркан довкола будівництва неподалік столичного метро Осокорки ввечері 19 травня. До кінця дня місцеві жителі зруйнують його

15 міліціонерів і 30 активістів постраждали в масовій бійці на місці будівництва торговельного центру біля метро Осокорки в Дарницькому районі Києва. В ніч на 19 травня там звели паркан. Місцеві мешканці зібралися ввечері валити його. Невідомі в чорних балаклавах і камуфляжі захищали територію.

Землю компанія "Скай-Буд ЛТД" отримала 2009 року, коли мером був Леонід Черновецький. Планує звести двоповерховий торговельно-розважальний центр. Серед її засновників значиться чинний міський депутат від УДАРу (партію очолює мер столиці Віталій Кличко. — "ГПУ") Сергій Котвицький.

Це вже п'ята бійка довкола цього будівництва за останні півроку. Жителі впевнені, що документи отримані за допомогою махінацій. Згідно з генеральним планом розвитку Києва, тут має бути рекреаційна зона. Торік у листопаді, після першої сутички, був звільнений і потрапив під суд начальник районної міліції. Постраждали кілька людей, правоохоронці в бійку не втрутилися. Востаннє паркан знесли наприкінці квітня.

— Вони ніяк не заспокояться — все хочуть побудувати тут свій центр. Але це єдина зелена зона в районі. Його вже давно називають кам'яними джунглями, — каже 26-річна Катерина Олегова, жителька вул. Кошиця. — Нам знову кидають виклик — нечесні на руку забудовники й політики-хабарники. Ми палили цей паркан, організовували там толоку, прибирали, ходили до мерії і в районні установи, збирали підписи.

Невідомі у військовій формі мають на руках білі пов'язки. Називають себе членами громадського об'єднання "Лівий берег". Пояснюють, що прийшли допомогти підтримати порядок. Сутички переміщаються на проїжджу частину проспекту Бажана. Обидві сторони кидаються петардами, пускають феєрверки. Міліціонери не втручаються.

— Нема наказу, ми звідси не рушимо, — говорять бійці полку "Київ-1".

До них підбігає полковник, наказує розборонити бійку.

Після години протистояння захисники забудови тікають. Місцеві жителі беруться доламувати огорожу. Найактивніших міліція затримує.

— Усі документи на забудову відповідають нормам, — заявляє столичний мер Віталій Кличко, 43 роки. — Але якщо ще помічу когось там у балаклавах — засуну їх в одне місце їм же.

Потім у соцмережі "Фейсбук" він пише, що на наступній сесії Київради розірвуть договір з орендарем землі. Їде на проспект Бажана. Обіцяє жителям ліквідувати забудову. Каже:

— Дав завдання розбити тут сквер — завезти чорнозем, посіяти траву, висадити дерева.

Зараз ви читаєте новину «"Якщо помічу когось там у балаклавах — засуну їх в одне місце їм же"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути