Учитель львівської школи №28 Андрій Закалюк, 26 років, написав посібник для п'ятикласників з вивчення історії України. У ньому є сторінки про Голодомор, УПА, бій під Крутами, зникнення журналіста Георгія Ґонґадзе, помаранчеву революцію, дисидентство. Замовило книжку управління освіти міської ради, у серпні закупили 2 тис. примірників. Один підручник припадає на четверо-п'ятеро школярів.
— Учні п'ятих класів уперше вивчатимуть історію України. Треба подати її правильно, — каже Закалюк. — В абзаці про Голодомор 1932-1933 років чітко написав, що це геноцид, винищення українського народу. Вказав цифру померлих від 3 до 10 мільйонів осіб. Фото шукав у Книзі Пам'яті українського народу, намагався вибрати менш шокуючі. 11-річним треба делікатно розповідати про Голодомор. Кажу їм: люди умирали, бо не було хліба. Вони руку піднімають, питають: а чого вони щось інше, крім хліба, не їли? Починаєш пояснювати, що не було іншої їжі, навіть кору дерев їли та птахів. Дехто пригадує, що дід чи баба розповідали про Голод.
— Торік довго пояснювала своєму 11-річному сину, чому 26 листопада весь центр міста у свічках і лампадках. Ми теж поставили, — каже Валентина Кобзин, 34 роки. — У нас прабабця чоловіка з Херсонської області. Її батьки та двоє братів померли під час голоду 1933 року. Найважче було пояснити синові, хто й чому в нашої прабабці хліб забирав.
Коментарі