пʼятниця, 21 серпня 2015 05:35

80 відсотків місць були заповнені 10 серпня

— Цього року списки рекомендованих до зарахування абітурієнтів формувала автоматизована система, а не приймальні комісії. І це дало ефект. Понад 80 відсотків місць держзамовлення були заповнені 10 серпня. У минулі роки цей показник ледве дотягував до 50 відсотків, — розповідає 29-річна Ольга Стрелюк, керівник освітніх програм громадянської мережі "Опора".

Які проблеми були з рештою бюджетних місць?

— Не всі абітурієнти, рекомендовані до зарахування 6 серпня, подали до вузів оригінали документів. Попри те, що є чітка процедура дозарахування, деякі приймальні комісії бюджет заповнили тими абітурієнтами, які швидше подали ­оригінали. Але не були рекомендовані до зарахування на ­контракт. Вступники та їхні батьки вбачають у цьому корупцію. Нещодавно розмовляла з жінкою з Одеси. Її донька вступає до місцевого медичного університету. Конкурсний бал — 153. На місця держзамовлення не була рекомендована, могла претендувати лише на контракт. 11 серпня на сайті вузу оприлюднили наказ про зарахування на державні місця. Також мали вивісити списки рекомендованих до зарахування на платну форму навчання. Та цього не зробили. Натомість ­оприлюднили список осіб, які можуть претендувати на вакантні місця. Родина вирішила: оскільки доньки немає у цьому списку, можна поки що не подавати оригіналів. Однак 12 серпня стало відомо, що бюджетні місця були доукомплектовані. І от дівчина із 153 балами не пройшла на держбюджет, а абітурієнт із 150 — потрапив.

Куди скаржитися батькам?

— Писати скаргу в Міністерство освіти й науки щодо порушення процедури зарахування на вакантні місця державного замовлення. Копію надати ректорові вузу, нашій організації.

Де ще могли бути зловживання?

— При вступі на напрямки, де передбачені творчі конкурси — театральне мистецтво, журналістика, архітектура тощо. Абітурієнтові важко довести, що його твір чи малюнок кращий, ніж у когось. Механізм оцінювання творчих конкурсів Міністерство освіти мало б допрацювати.

Зараз ви читаєте новину «80 відсотків місць були заповнені 10 серпня». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути