— А що зараз 50 гривень? Один раз у житті можете і заплатити, — каже касирка в червоній куртці при вході до відкритого виставкового майданчика з динозаврами у львівському торговельно-розважальному центрі "Південний".
Із 6 жовтня до центру завезли 60 пластмасових динозаврів — найбільшу в Європі колекцію фігур давніх рептилій. Майданчик відгородили парканом і завішали тканиною, щоб експонати не можна було роздивитися з вулиці. Видно лише голову найвищого динозавра — диплодока. За вхідний квиток із дорослого беруть — 50 грн, дитячий коштує 35.
На майданчику стегозаври, диплодоки, трицератопси, архіоптерикси, тиранозаври — виставлені у справжню величину. Найбільший завдовжки — 23 м, заввишки — 6. Біля кожної рептилії —інформаційна табличка. Поміж експонатами бігають із десяток дітей. Батьки доганяють їх із фотоапаратами, намагаються зробити знімки.
— Я найбільше люблю цього, — Назар Антонюк, 6 років, обіймає диплодока. — Він добрий. Людей не їсть, тільки траву.
Хлопчик вилазить на лапу скульптури. Збоку встановлена табличка "Не сідати на експонати. Штраф 100 гривень".
— Я сама за таку ціну не пішла б, але малий так просив, — говорить матір Назара. — Тато за парканом лишився, нас чекає.
Скульптури виготовили в Австрії. До Львова везли сімома фурами.
— Вони зроблені із дорогого пластику, як і автомобілі бізнес-класу, — розповідає адміністратор виставки Віталій. — Усе натуралістичне, бо деталі ліпили вручну. Один такий 3-метровий експонат коштує від 10 тисяч євро. Виставка не може бути дешевою. Вона не щороку приїжджає в місто.
На майданчику стоїть намет із лавками. Тут можна подивитися наукові фільми про динозаврів. За перегляд беруть 1 грн із людини. Діти можуть узяти участь в "археологічних розкопках". У великій пісочниці заритий динозавр. Щоб його розкопати, видають пластикові лопатки. Діти риються в піску годинами. Знаходять там дрібні пластикові іграшки. Їх можна забирати з собою.
— А в нас які динозаври жили? — запитує хлопчик в екскурсовода.
— В Україні їх не було. Але тепер є нащадки деяких видів динозаврів. Летючі миші подібні до птеродактилів, — показує гігантського птаха з крилами, як у кажанів, — продовжує розповідати про інші види динозаврів. Майозавр вив гніздо діаметром метр, а яйця ніс завдовжки 30–40 сантиметрів. Годував динозаврів, доки ті не ставали дорослими. А торозавр — найвірніший з усіх ящіркоподібних. Він обирав собі самицю на все життя. І жили вони разом 130 років.
— А ти б так зміг? — питає жінка в чоловіка. Той хитає головою.
На виході продають сувеніри. Зуби акули можна купити за 35–100 грн, копії яєць динозаврів — за 15 грн.
— Ну нашо тобі те яйце? — каже батько синові.
— Мама казала купити, — ниє малий.
— Не бреши. Хочеш, я зараз передзвоню і спитаю маму? Нема грошей, розумієш?
Виставка триватиме до 1 листопада.
Коментарі