56 людей отруїлися копченою рибою у Львові. Перших шістьох постраждалих госпіталізували в обласну інфекційну лікарню 22 вересня з болями у животі, нудотою, діареєю. Решта опинилися там протягом трьох днів. Четверо від госпіталізації відмовилися.
— Попередній діагноз у хворих — гостра кишкова інфекція. Конкретного її збудника ще не можемо назвати. Результати досліджень будуть відомі протягом тижня, — каже заступник головного лікаря Львівської обласної клінічної інфекційної лікарні Ігор Берник, 38 років. — Перші симптоми у постраждалих були слабкість, температура до 39,5 градуса, нудота, біль у животі та діарея. Почалося зневоднення організму. Інфекція розвивається дуже швидко.
Серед госпіталізованих 20 чоловіків, 26 жінок і шестеро дітей.
— Усі перебувають у стані середньої тяжкості. Стабільні. В лікарні будуть п'ять-сім днів, — говорить головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко-Іванченко, 40 років. — Подібні отруєння дуже небезпечні, бо спричиняють інтоксикацію і зневоднення організму.
Усі постраждалі споживали скумбрію гарячого копчення. Купили її на Привокзальному ринку у Львові. Брали в продавця, яка коптила продукт удома.
— Проводимо санітарно-епідеміологічне розслідування спалаху гострої кишкової інфекції, — говорять у Держпродспоживслужбі Львівської області. — Встановили, що продавщиця самостійно купила 25 кілограмів мороженої риби, приготувала і понесла на продаж.
Поліція відкрила кримінальне провадження. Продавця можуть позбавити волі на три роки.
— Спеції ця жінка давно продавала, а за рибу не знаю, — говорить працівник базару Василь Корпан, 40 років. — Мабуть, таки торгувала з-за прилавка нею. У суботу й неділю її вже на місці не було. Знаю, що рибою потруїлися навіть працівники ринку, які в неї купували. Кажуть, навіть до неї додому розбиратися ходили. І там знайшли місце, де вона коптила.
Смак продуктів, у яких є інфекція, може не змінюватися, говорять лікарі. Радять обмежити споживання риби навесні і влітку. Також гостра кишкова інфекція передається через немиті руки й харчі.
За перших ознак отруєння і підвищення температури слід викликати "швидку" й прийняти жарознижувальні пігулки.
У продавців, які торгують продуктами, потрібно перевіряти медичні книжки й дані про придатність товару, який вони збувають, радять юристи.
До цього у Львові наймасовіше отруєння було в ресторані "Правда". 11 травня позаторік постраждали 36 людей. Їли курей-гриль, картоплю по-домашньому, страви з рибою і заварним кремом.
Із початку року в Україні зафіксували 90 випадків захворювання на ботулізм. Дев'ятеро людей померли. Усі вживали в'ялену рибу.
Коментарі