середа, 27 грудня 2023 11:27

Обирайте знайомі маршрути та цікавтесь колибами в горах: як зимову подорож зробити комфортною

Обирайте знайомі маршрути та цікавтесь колибами в горах: як зимову подорож зробити комфортною
Поради, як підготуватись до зимової подорожі Фото: pinterest

Мандрівникам, які вирішили взимку подорожувати з рюкзаком та наметом, варто очікувати чимало труднощів та небезпек.

Але туристичні лайфхаки вдома дозволять обдурити зиму та залишитись у теплі, пише telegraf.

Розповімо, як зробити подорож максимально комфортною. Важливо продумати всі нюанси: добре вивчити маршрут, розрахувати час, скласти список того, що з собою брати і в якій кількості.

За тиждень до виїзду вивчіть погоду в регіоні. Поцікавтеся у рятувальників або у місцевих жителів щодо стану та кількості снігу. Відповідно до цього треба визначитися, що краще – снігоступи чи скітурні лижі.

Обирайте знайомі маршрути та закладайте на денні переходи набагато менше кілометрів, ніж улітку. Щодо маршрутів, то є нюанси стосовно літніх та зимових стежок. Якщо влітку стежка травесує вершину, то взимку варто йти через вершину. Швидкість руху взимку може коливатися від 2 км/год до 100 м/год.

Мандрівникам-початківцям варто обирати популярні маршрути, адже там більше скупчення людей та добре протоптані стежки. Також у разі надзвичайної ситуації є більше шансів, що вас хтось побачить та допоможе вибратися.

Не оминайте увагою притулки для ночівель та колиби. До речі, на Закарпатті більшість колиб та будівель у горах мають на стіні код, який допомагає рятувальникам швидко вас знайти, якщо ви десь недалеко від цих пунктів. На деякі хребти в Карпатах можна не брати намет, якщо є якісна колиба.

Таборові справи завершуйте тоді, коли ще темно. Поїсти та спакуватися краще затемна. На світанку можна пакуватися та вирушати. А приблизно о 17:00 уже не варто мандрувати горами, бо темно. Якщо лягти спати о 20:00, встигнете виспатися до 5.00 — 6:00 ранку.

Взимку традиційно хочеться більше їсти, бо тіло потребує більше енергії для обігріву. Також важливо вживати достатню кількість води.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найгірші місця в літаку взимку

Старайтеся під час подорожі дотримуватися розміреного темпу, щоб не пітніти. Мокре тіло буде швидше мерзнути. Дуже важливо берегти ноги: якщо вони спітніють, то сохнути будуть дуже довго.

Врахуйте і те, що спорядження для зимових походів має бути дуже надійним та функціональним. Подбайте про снігоступи чи лижі, додаткові теплі речі, грілки та інше. Усе це під час подорожі – потрібно. Маючи все спорядження, варто знати, як ним користуватися.

З наближенням різдвяно-новорічних свят українці цікавляться локаціями, де відпочити із сім'єю в зимовий період.

Попри війну, люди шукають можливість відпочити від постійних тривог та обстрілів, зняти напругу та відновитись. Переважно шукають триденні або семиденні тури.

Gazeta.ua розкаже, які п'ять місць в Україні обрати для сімейного відпочинку. У Буковелі в Івано-Франківській області доступні для катання 68 км трас. Вони різні по складності. Є санна траса, є каток. Є чимало локацій, які підійдуть сім'ям з дітьми.

Зараз ви читаєте новину «Обирайте знайомі маршрути та цікавтесь колибами в горах: як зимову подорож зробити комфортною». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 2164
Голосування Де ви плануєте провести новорічні свята?
  • У Карпатах
  • На гірськолижному курорті у Європі
  • Поїду в теплі краї
  • Удома
  • Я працюватиму на Новий рік
  • Інша відповідь (у коментарях)
Переглянути