Сувеніри з казковими героями
Коли мова йде про шведські сувеніри, більшості туристам спадають на думку магніти, іграшки і статуетки саме у вигляді казкових героїв. Крамниці Стокгольму просто-таки завалені Мумі-тролями, Карлсонами і Санта-Клаусами. Подорожуючим з дітьми, неодмінно варто завітати на одну з вулиць Stockholm Old City. Вийти звідти без сувеніру з героєм шведської казки просто-таки неможливо. Найбільше їх - із зображенням героїв книг письменниці Астрід Ліндгрен. Це – усім відомі Пеппі Довгапанчоха, Карлсон та інші. Героїв шведського фольклору відображають статуетки тролів, вікінгів. А Мумі-тролі за походженням радше фінсько-шведські. Вони - ідеальний сувенір для тих, хто відвідав обидві країни. Авторка однойменних книг Туве Янссон народилася у Фінляндії, неодноразово переїздила до Швеції, тоді знов поверталася у Фінляндію. Писала шведською. На полицях магазинів можна також знайти Нільса, хлопчика—героя казки "Чудесна мандрівка Гольгерсона дикими гусьми". Її, доречі, шведська письменниця Сельма Лагерльоф задумувала як посібник з географії Швеції для молодших школярів.
Вироби зі скла
За "скляними" подарунками варто завітати у шведське Королівство скла (Kingdom of Crystal) – ремісничий центр провінції Смоланд, що в південно-західній Швеції. Вироби зі скла там почали виготовляти у 1742 році. На фабриках Королівства вам запропонують самостійно "видути" лампу або вазу, покажуть печі, де заготовки під дією високих температур перетворюються на витвори мистецтва. У музеях діють постійні виставки древніх і сучасних скляних виробів. Ті, хто через брак часу чи фінансів їхати у Смоланд зі столиці не має можливості, у Стокгольмських крамницях досить легко може знайти скляну продукцію виробників "Kosta Boda" або "Orrefors".
Шоколад Fazer
Шоколадна фарбика, яку в 1891 році заснував фін Карл Отто Фацер у Гельсінкі, давно розширила горизонти - тепер всесвітньо відомі солодощі стали не лише фінською, а й шведською візитівкою. Класичний шоколад "Fazer", виготовлений за унікальним рецептом, можна впізнати за упаковкою синього кольору. З певного періоду компанія представлена й у Росії. Але Скандинавські країни, безумовно, лишаються батьківщиною виробника. Тому гарним подарунком зі Стокгольму стане плитка "Fazer" з позначкою "Made in Sweden". Коштує така 30-60 крон.
Алкогольний напій Akvavit
Любителям дегустувати автентичний алкоголь варто звернути увагу на Akvavit - напій жовтуватого кольору, настояний на травах і спеціях міцністю 38-50 градусів. Шведські виробники запевняють, що в розумних дозах Akvavit стимулює травлення і покращує імунітет. Вперше напій приготували у 13 сторіччі. А три століття тому Akvavit почав "мандри" Європою. Тепер його виготовляють також у Норвегії, Данії, Фінляндії та навіть в Німеччині, суттєво змінивши оригінальні рецепти. Але батьківщина Akvavit все-таки - Швеція. У Стокгольмі напій коштує в середньому 200 крон (близько 246 гривень). За спостереженнями туристів, в дьюті-фрі його продають удвічі дешевше.
Коментарі