Киянин Андрій Коропчук на День незалежності їздив у Луцьк.
"Випало три вихідних дні на роботі, - каже Андрій. - З дружиною вирішили махнути у Луцьк. Ми самі з Полтави. У травні їздили на два дні до Львова. Там екскурсовод порадив відвідати ще Луцький замок. Ми вже їздили по замках Польші і Чехії. Гріх українські не відвідати".
До Луцька їхали 6 год. Маршруткою.
"Хотіли їхати поїздом "Київ - Ковель", але квитків уже не було, - згадує Андрій. - У Луцьку знімали квартиру. Заплатили 300 гривень за дві доби. У неділю о 12.00 виселились. На 15-ту замовили маршрутку до Києва. За три дні встигли подивитись усе місто".
Кияни відвідали замок Любарта, костел Петра і Павла, Музей Волинської ікони, Аптеку-музей, яка діє з 1845 року, Музей дзвонів і кімнату-музей "Лесина вітальня" на вул. Кафедральній.
"Найбільше сподобались підземелля під костелом Петра і Павла. Усередину заходили групам по 15-20 чоловік. За легендою, з костелу був хід до замку, а також підземні ходи, які з'єднували Луцьк із навколишніми селами Шепелем, Жидичином, Оликою. Підземелля мали три яруси у глибину".
Підземелля костелу почали розкопувати у 1970-х роках.
"Співробітники замку виявили там 50 приміщень із побутовими речами і знаряддями праці. Частина підземелля була призначена під тюрму. Екскурсовод показав нам кілька камер-одиначок, у яких часто ув'язнених тримали без їжі і води. Біля них спорудили колодязь. Коли набирали звідти воду, ув'язнені від спраги сходили з розуму. Кажуть, їхні привиди досі бродять по підземеллю. Деякі туристи навіть просять екскурсовода залишити їх на ніч, щоб зустрітися з привидом".
По Луцькому замку туристи гуляли півдня. Вартість квитків для дорослих 10 грн. За екскурсію доведеться заплатити 50 грн.
"Але на 24-25 серпня вхід у замок зробили безкоштовний, тільки за екскурсії брали гроші. Ми побували у церкві Івана Богослова ХІІ століття. Там старовинні цегла, черепиця та кахлі. Церква Іоанна Богослова – перший християнський храм Луцька. Під час розкопок її відреставрували, усі доступні ходи — розкопали".
Радить їхати у Луцьк, коли там відбуваються фестивалі та лицарські бої.
"Ми попали на етнофестиваль "Поліське літо з фольклором". Бачили, як танцюють угорці, мексиканці, румуни, мароканці. Двічі на рік лучани проводять мистецьке шоу "Ніч у Луцькому замку", щосезону влаштовують лицарські бої у замку. Влітку під Луцьком проводиться фестиваль альтернативної музики Бандерштат".
Коментарі