четвер, 28 листопада 2013 16:00

Торунь називають червоною квіткою півночі Польщі
17

Фото: Фото: Ольга Скороход

Торунь, який називають червоною квіткою півночі Польщі, відразу вражає туристів великою кількістю червоної цегли. Цей символ міста супроводжуватиме вас від вокзалу до самого центру.

Стара частина Торуня включена до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО саме за цілісний ансамбль архітектури та кольору, який вдалося зберегти до наших днів попри численні війни. Однак туристів у місті не багато, порівняно з іншими куточками Польщі. Ми з друзями вирішили, що самі поляки приділяють Торуню незаслужено мало уваги, відповідно й міжнародний піар міста не на високому рівні.

Центральною спорудою є ратуша, яка вражає своїми розмірами. На центральній брамі видно герб міста, який спершу дивує – одна половина воріт на гербі відкрита, а інша – закривається. Таким чином жителі Торуня, який у середньовіччі був членом великого Ганзейського союзу торгових міст, давали зрозуміти, що друзям і партнерам торунці раді, а ось перед ворогами і зрадниками назавжди закривають свою браму.

Візитівкою Торуня є Ніколас Копернік, який народився тут 1473 року. У центрі міста є великий пам'ятник вченому. Також проводять екскурсії у будинку, де він жив і зробив перші кроки у навчанні.

Іншим символом міста є імбирні пряники. Під трендом „Торунські пряники" вони продаються по всій Польщі, однак „найкрутішим" вважається привезти пряники з самого Торуня. При цьому, коштують вони чимало – за три пряники у металевій коробці я заплатила приблизно 80 гривень. Значну частину суми складає ціна за коробку, тому є сенс купувати ласощі на вагу.

Чимало у місті й потішних пам'ятників – як от скульптура професора, який все життя прожив на одній вулиці і щоранку вигулював свого пса. Його бронзові парасолька, капелюх і пес тепер красуються посеред вулиці.

Не минають туристи і кривої стінки біля старої фортеці тевтонського ордена. Вона справді крива – як не старайся, а притулитися до неї, ставши рівно, не вийде.

Нічний Торунь – це окрема розмова. Все місто підсвічується по периметру вулиць. Таким чином знаковий для Торуня червоний колір цегли перетворюється на жовто-гарячий, що створює казковий настрій.

Наостанок обов'язково треба піти на прогулянку Віслою на пароплаві. Вся „червона квітка півночі Польщі" буде у вас, як на долоні.

Зараз ви читаєте новину «Торунь називають червоною квіткою півночі Польщі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 2164
Голосування Де ви плануєте провести новорічні свята?
  • У Карпатах
  • На гірськолижному курорті у Європі
  • Поїду в теплі краї
  • Удома
  • Я працюватиму на Новий рік
  • Інша відповідь (у коментарях)
Переглянути