7 вересня 1943 року вояки УПА розпочали бій із нацистами біля села Радовичі - тепер Ковельського району Волинської області. Став одним з найбільших боїв УПА на Волині.
За кілька днів до початку вояки Поліської січі билися з польськими загонами Армії Крайової та польською "самообороною". У місцях боїв з'явилися німецькі підрозділи. 7 вересня рота нацистів потрапила в засідку УПА, організовану сотнями Леоніда Повідзона "Байди" та Тихона Зінчука "Кубика". Німці втратили п'ятьох вояків, ще 11 потрапило в полон.
8 вересня задля ліквідації УПА німецьке командування направило з Ковеля каральну експедицію із 470 піхотинців. Вони мали три броневики й бронепотяг. Повстанським з'єднанням групи "Турів" керував Олексій Шум "Вовчак". Група налічувала 1 тис. бійців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бійці УПА розбили ворожий конвой
Запеклі бої з артилерійськими обстрілами тривали дві доби. Повстанці вивели з ладу бронепотяг, знищили 75 гітлерівців, поранили кількасот і захопили трофейну зброю. З боку УПА загинули 40 вояків.
Попри фактичну перемогу 9 вересня повстанці відійшли вглиб лісу. Для продовження боїв їм не вистачало зброї та набоїв. Нацисти ж, боячись штурму Ковела, запровадили в місті особливий стан.
У ніч на 19 серпня 1942 року бійці Поліської Січі провели успішну Шепетівську диверсійну військову операцію проти гітлерівців. Захопили припаси та визволили бранців.
Ще 15 серпня 1942-го командир січі Тарас Бульба-Боровець звернувся з листом до рейхскомісара Еріха Коха. Вимагав лояльного ставлення до українців, припинення репресій, заборони продовольчих реквізицій, звільнення із в'язниць представників національних українських організацій. Але у відповідь терор із боку нацистів лише посилився.
Коментарі