




Місто Тростянець – одне з найцікавіших на Сумщині. Місцевий історик розповідає про головні цікавинки, які варто побачити у цьому місті.
Круглий двір. Це садиба-манеж, що є пам'яткою архітектури 19 ст. і найдавнішою громадською спорудою північно-східної України, що збереглася до наших часів. Ця садиба зовні нагадує невелику фортецю. Навколо садиби – 4 круглі триярусні башти та одноповерхові приміщення, в яких навіть у 20 ст. ще жили люди.

"У далекому 1749 році садибу збудувала відома родина Надаржинських - тодішні власники Тростянецької землі. Ці землі родині подарував Петро І. Круглий двір спершу використовували для різних господарських потреб, а потім – для цікавих театральних і циркових вистав, які на той час показували кріпаки", - розповідає Євген Маловічко, виконувач обов'язки директора Тростянецького краєзнавчого музею.

Садиба Кеніга: кімната Чайковського, краєзнавчий музей та музей шоколаду. Ця садиба - пам'ятка архітектури 18-19 сторіччя. Культурний комплекс, що об'єднує і краєзнавчий музей, і художню галерею, і музей шоколаду. Це невеликий, але красивий будинок, зведений у стилі неокласицизму з елементами бароко. Відомий рід Голіциних отримав садибу у якості приданого. У власності родини будівля перебувала до 1868 року. Після того ці землі продали купцю Марку, а той у свою чергу перепродав їх у 1874 році цукрозаводчику Леопольду Кенігу, який у цих місцях – не менш відома особистість.

Окрім краєзнавчого музею і місцевого музею шоколаду, у будівлі садиби туристам радять відвідати вже відому кімнату Чайковського, яку облаштували в дусі періоду життя знаменитого композитора. Сам Петро Чайковський перебував тут у 1863 році. Як відомо, у Тростянці він написав свій перший симфонічний твір-увертюру "Гроза" за мотивами драми Островського. З часом саме "Гроза" принесла Чайковському всесвітнє визнання і популярність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дендропарк "Нескучне" на Сумщині – ідеальне місце для відпочинку на природі
Також у місті є і пам'ятник композитору Петру Чайковському. Свого часу він став першим в країні пам'ятником композитору Чайковському у повний зріст, хоча вже таких пам'ятників є кілька.
Тростянецький краєзнавчий музей заснували у 80-х роках минулого сторіччя. 2007-го року в музеї повністю оновили і розширили цікаві експозиції. Збирали експонати меценати, колекціонери-ентузіасти.

Вознесенський храм розташовується неподалік від усіх головних туристичних цікавинок міста. Храм звели у 1905-1913 роках на гроші фірми Леопольда Кеніга і його спадкоємців.
Благовіщенський храм. Цей красивий храм у стилі раннього класицизму із елементами бароко будували практично в той самий час, що Круглий Двір: з 1744 по 1750 роки. "Цей храм був побудований Йосипом Надаржинським у пам'ять про свого батька Тимофія Надаржинського, який був духівником Петра Першого та протопресвітером Благовіщенського собору в Москві", - розповідає Євген Маловічко.

Обов'язково треба побачити урочище та дендропарк "Нескучне", що розташований на околиці Тростянця. Це місце – настільки красиве, що вражає навіть найбільш досвідчених туристів. В урочищі нараховують три штучні озера. Тут є грот "Німф" – цікава споруда, яка зараз перебуває у напівзакинутому стані. В дендропарку проводять спортивні змагання, різні цікаві події міста. Також це місце прекрасно підійде для затишного і тихого відпочинку на природі із друзями або родиною.
Коментарі