Підгорецький замок (або палац у Підгірцях) розташований у селі Підгірці Бродівського району Львівської області. Брат з нареченою вирішили влаштувати там весільну фотосесію після розпису у РАЦСі. Давно хотіла там побувати, тому поїхала разом з молодятами.
Машиною під'їжджаємо до храму Воздвиження та св. Йосипа. Це римо-католицький костел 18 століття із зеленим куполом та колонами. На подвір'ї ростуть дерева і трава по коліна. Вхідна брама зачинена на замок, від неї до сходів веде доріжка викладена плитами.
Двері у костел зачинені. Через вікна можна побачити залишки розпису стін. На алеї, яку тримають колони, стоять скульптури 18 ст. У більшості пошкоджені обличчя і бракує рук. Ще кілька статуй розташовані на подвір'ї костелу на постаментах.
Через дорогу знаходиться палацовий комплекс. Тут є кілька магазинчиків із сувенірами і кафешки зі столиками. Крім молодят сюди приїхали туристи з Польщі і Києва.
До замку веде доріжка з обох боків оточена деревами. Перед замковою брамою викошена трава. Колись замок з усіх боків оточував "італійський" парк з фонтанами, клумбами та мармуровими скульптурами. До наших днів нічого цього не збереглося.
Замок перебуває на реставрації. Для огляду доступні лише навколишні території та фасад. Вхідний квиток коштує 10 гривень.
"Підгорецький замок - один із найкращих в Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями. Його називали польським Версалем - розповідають працівники музею. - Його збудували у 1635—1640 роках французький інженер Гійом де Боплан та архітектор з Венеції Андреа дель Аква за вказівкою коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського. У замку гостювали європейські монархи — польські королі Владислав IV і Ян ІІІ Собеський, австрійський цісар Франц-Йосиф та німецький кайзер Вільгельм.
Кімнати мали назви Китайська, Золота, Лицарська, Зелена, Дзеркальна та Мозаїчна і були прикрашені портретами власників замку, копіями з Рафаеля, Рубенса, Тіціана, Караваджо. Тут знімали Лувр для фільму "Д'Артаньян і три мушкетери".
Після Другої світової війни замок перетворили на лікарню для хворих на туберкульоз. Велика пожежа 1956-го року знищила більшу частину внутрішнього оздоблення. Тепер там голі стіни."
Фотографи, які часто влаштовують молодятам фотосесії біля замку, розповідають, що бачили привид молодої жінки у білому. За легендами один із власників палацу закатував свою дружину через ревнощі і замурував її тіло у стіну.
2008-го Підгорецький замок потрапив до переліку 100 пам'яток світу, які потребують негайної реставрації.
Коментарі
3