У мережі столичних магазинів "Гарячі путівки" затишшя. Менеджери-організатори запевняють, що дешевих турів немає вже понад місяць. Коли з"являться, ніхто не знає.
— Мені здається, що поняття "гарячих путівок" найближчим часом зникне, — вважає Світлана Корольова, 25 років, менеджер київського магазину "Гарячі путівки" на Хрещатику, 46а. — Вони діють на країни, де тільки-но почав розвиватися туристичний бізнес, — вважає Корольова. — А Єгипет і Туреччина вже розрекламовані. Українці зрозуміли, що краще відпочити за кордоном, ніж у готелях і оздоровницях старого зразка. За звичкою, в Україні всі лікуються, а не відпочивають.
27-річна киянка Наталка Онищенко на початку жовтня їздила з подругами до Туреччини.
— Просто хотілося пасивного відпочинку на морі, — каже жінка.
Тур на сім днів за системою "все включено" коштував $500.
— Жили ми в чотиризірковому готелі на березі моря, — розповідає Наталка. — Номер був прекрасним. Харчування — різне і смачне. У Криму такий відпочинок коштував би значно дорожче, — переконана вона.
Менеджер Світлана Корольова вважає, що дешеві тури можна очікувати лише в екзотичні для українців Марокко та Туніс.
— До Індії й Таїланду путівки дешевшають лише в сезон дощів. Але називати їх "гарячими" не можна, — додає менеджер. — За останні декілька місяців столичні турфірми значно збільшили ціни на закордонні тури. Через те, що зросли ціни на пальне, подорожчали авіаквитки: з липня в середньому на 30 відсотків.
Путівки на закордонний відпочинок дорожчають щороку, каже Корольова. Але наприкінці листопада та на початку грудня зазвичай не сезон у турбізнесі. Напередодні Нового року люди нікуди не їдуть. Збирають гроші для новорічного відпочинку. У цей час буває багато "гарячих" путівок. Але не цього року.
Менеджер із продажу "гарячих путівок" Ганна Краснобока вважає, що в листопаді найбільшим попитом в українців користуються Єгипет і Таїланд.
— З європейських країн восени найчастіше їдуть на активний відпочинок до Чехії та Угорщини. Вартість туру залежить від транспорту. Подорож літаком обійдеться у стільки ж, як тур до Йорданії чи Ізраїлю, — каже Краснобока. Вона вважає, що до країн Східної Європи, що приєдналися до Євросоюзу, їздитимуть менше. Ціни на такі поїздки зростуть, а оформлення документів ускладниться.
— У листопаді все ж таки найбільшим попитом користується Єгипет — найнижчі ціни і максимум задоволення, — завершує розмову Краснобока.
Тижневу поїздку до цієї країни можна замовити за $650–700.
На три тижні видали один пакет для сміття
У туристичній фірмі "Галопом по Європах" кажуть, що Україна робить успіхи у туристичній сфері. Приватні підприємці почали вкладати гроші у відпочинковий бізнес. Зимові турбази "Яремча" й "Буковель" уже можуть конкурувати за якістю й організацією відпочинку із західними країнами.
— Щоправда, ціни на наших турбазах чималі. Доба проживання наприкінці грудня з триразовим харчуванням, в апартаментах, рівноцінних 5-зірковому готелю, коштуватиме від однієї тисячі гривень. Значно нижчі ціни в приватному секторі, — каже Галина. — Там можна зняти котедж на декілька чоловік. За одного платитимете 160–170 гривень.
30-річна киянка Ірина в жовтні цього року відпочивала й лікувалася в санаторії "Березовий гай", що в містечку Миргород на Полтавщині. Вона каже, що сервіс у нас специфічний.
— Спочатку я більше тижня намагалася випросити в чергової миску для прання білизни. Мені пояснили, що тазіки передбачені лише в одномісних номерах. У двомісних — ні. Я так і не зрозуміла, як мають прати люди, які приїздять відпочивати на 21 день.
Чергова запропонувала жінці відерце для прання на один вечір.
— А коли я попросила мішки для корзини зі сміттям, мені видали рівно один! Виявляється, його потрібно було щільненько обв"язати навколо відерця, а сміття прибиральниця висипала не знімаючи мішка. І це при тому, що день відпочинку коштує 144 гривні.
Коментарі