За 20 км од Трускавця розташований курорт мінеральних вод — селище Східниця.
— Хто хоче справді полікуватися, нехай їде туди. Хоч про Трускавець усі чули, але там давно вичерпалася вода, її завозять, — розповідає киянин Сергій Захарін, 34 роки.
Більшість санаторіїв Східниці у жалюгідному стані. Сантехніка, обладнання — ще з радянських часів. Для процедур необхідно самому носити воду.
Є джерела із бромом, гліцерином, залізом. Найвідоміша — "Нафтуся" має запах сірководню — як тухлі яйця.
— До содового джерела завжди черга. Бо вода тече дуже повільно. Усі набирають великими бутлями. Хто лінується стояти, може купити воду. Поряд продають по 3 гривні за пляшку.
У Східниці пропонують екскурсію до Тустані, що за 10 км від курорту. Це фортеця у скелі. Вона існувала у IX-XIII ст. Її будували з дерева, довбаючи в камені пази для закріплення брусів. Їх давно немає, а сліди в камені збереглися.
— У фортеці був кам'яний резервуар для води. Запасів вистачало на 200 днів облоги.
До укріплень туристи піднімаються вузькою стежкою. З одного боку — скелі, з другого — провалля.
— На вершині фортеці є печера. Кажуть, що існував підземний хід. Коли владу в цих краях захопили совєти, місцеві в ньому заживо похоронили енкаведистів. На скелях фортеці є знаки — перевернута вісімка. Це означає безкінечність. Нібито їх видовбали інопланетяни.
Біля Тустані два джерела, із живою та неживою водами.
— Ними вилікував очі Іван Франко. Зараз усі миють руки, вмиваються, набирають у пляшки. Місцеві вивозять воду тачками.
Поряд працює музей історії Тустані. Вхідний квиток коштує 5 грн, з екскурсією — 20 грн. У будівлі музею 1941 року перебував Степан Бандера.
Дістатися Східниці простіше із Трускавця або Львова. Маршрутки курсують щогодини. Зі Львова їхати 2,5 год., із Трускавця — 40 хв.
— Дороги дуже погані, на своєму авто краще не вирушати, шкода буде машини. Маршрутка коштує від 5 гривень.
Селищний голова Роман Копчак, 38 років, каже, що гроші на дороги є.
— Східниця розкручується. У нас 38 джерел, поки що використовуємо лише 17. Тобто запас великий.
У приватному секторі за місце беруть 50 грн. Можна домовитися щодо харчування. За 80 грн годуватимуть тричі на день домашніми стравами.
У центрі є п'ять кафе-ресторанів. Обід коштує близько 80 грн.
Коментарі
14