Бар "Фарадей" на українській дослідній станції "Академік Вернадський" увійшов до десятки найбільш незвичайних і важкодоступних. Він розташований у найпівденнішій точці світу — в Антарктиді, на невеликому острові Галіндез.
На станції працюють від 11 до 15 українських дослідників. Щороку змінюються. Але бар має незмінні традиції, закладені ще англійцями. Наприклад, жінки можуть розплатитися бюстгальтером. На вітрині — пляшечка міцного лікеру "Єгермейстер", презерватив і сигарета. Напис: "Розбити в разі надзвичайної ситуації".
Бокал вина у "Фарадеї" коштує $3. Дослідники женуть самогон на льодовиковій воді. Туристам його зазвичай не пропонують. Напій настільки міцний, що можна осліпнути.
У барі є більярд, тренажерний зал, пошта й сувенірна крамничка. На стінах — світлини антарктичних краєвидів і портрет Майкла Фарадея, англійського фізика XIX ст.
Туристи відвідують бар переважно влітку. Взимку температура в Антарктиді може опускатися до -60°C. Крім того, там 280 днів на рік падає сніг.
1 фунт стерлінгів заплатила Україна за антарктичну станцію "Фарадей". У лютому 1996-го її перейменували на "Академік Вернадський" — на честь першого президента Національної академії наук України.
Коментарі
1