32-річна Алла Оцалюк працює в Італії третій рік. Вона родом із райцентру Васильків на Київщині. Каже, кожні вихідні їздить на екскурсію. Востаннє з подругою була у Помпеях:
— У вихідні купую квиток "Вікенд" менш як за 5 євро. І катаюся цілий день. З Неаполя до Помпеїв їхали годину автобусом. Розвалинами міста блукали 3 години, обійти все не встигли. Бо хотіли того дня побачити Соренто. Але для Помпеїв і цього вистачить. Там такі жахи. Бачила кістяки людей і тварин, які загинули під час виверження вулкана. Скелети відкопали й обробили якоюсь глиною. Вони не розсипаються, лежать просто на землі. Руками накривають голови, поскручувалися, ховаючись. У собак розкриті щелепи.
Біля скелетів можна знайти залишки амфор та іншого посуду для вина. У Помпеях було розвинуте виноробство.
— Ті, хто розбагатіли на виноробстві, зводили кам'яні будинки, — розповідає. — Від них залишилися лише окремі каміння. Порозкидані по всій дорозі. Тому на екскурсію треба взуття з міцною пласкою підошвою. Їсти й пити теж брали із собою. Там усе дорого. Півлітрова пляшка води — 3 євро. В іншому італійському місті — втричі дешевше. Їдять усі просто на руїнах. Одна група англійців розклала пікнік в амфітеатрі. Коли поїли, якийсь хлопець виліз на камінь і почав співати Майкла Джексона. В амфітеатрі чудова акустика.
Алла Оцалюк бачила, як туристи ховали у кишені камінці на згадку.
— Купила собі книжку російською мовою про Помпеї за 12 євро.
Після прогулянки подруги поїхали до Соренто.
— Найбільше, що вражає, велетенські лимони. Вони як дині. В Соренто вихваляються ними. Зобразили їх на символіці міста.
Із лимонів роблять лімончело — 40-градусний напій.
— Італійці п'ють за раз не більш як 50 грамів лімончело. Так покращують травлення.
Коментарі