"За сім днів скупалася у трьох морях", — хвалиться киянка 19-річна Олександра Тімоніна. Торік перед Великоднем жінка побувала у Єрусалимі. Уперше на Святій Землі була у 14 років.
— У місті Нетанія жили в 3-зірковому готелі за 100 метрів від Середземного моря. До води спускалися ліфтом. У Єрихоні в Палестині купалися у Мертвому морі. У Червоному не сподобалося, було брудне.
За поїздку Тімоніна заплатила $1100. Ще півтисячі витратила на харчування, екскурсії й обереги.
— Як їздила дитиною, то купалася тільки в річці Йордан, бо в Середземному морі вода була холодна, — сідає за столик у літньому кафе навпроти Михайлівського собору. З лакованої сумки дістає альбом із фотографіями. — У Йордані можна купатися тільки в довгій сорочці. У Нетанії вона коштувала 10 доларів, біля Йордану — 25. До неї додають махровий рушник і пам"ятку про те, що ти омився священними водами.
Воду з ріки не дозволяють пити і набирати з собою. Пляшечку на 300 мл продають за $4.
— У Назареті в церкві Благовіщення за 10 доларів подавали списки рідних на молитви за здоров"я. Звідти поїхали до Кани Галилейської, де Ісус зробив перше диво — перетворив воду на вино. Там багато винних магазинчиків. Пляшку вина можна купити за 5–7 доларів.
Показує фото церкви Успіння Пресвятої Богородиці у Сіоні.
— Там похована Діва Марія. Жінки приходять туди просити у Матері Божої про народження дітей. У Гетсиманський сад, де зрадили Христа, пішли на заході сонця. У церкві Моління про Чашу, яка стоїть посеред саду, купила свячену воду, єлей, хрестики.
Каже, третього дня на заході сонця приїхала до Палестини.
— Довго тримали на кордоні. Він нагадує велетенську бетонну стіну. Коли сходить перша зірка, у Палестині життя завмирає: не ходить транспорт, припиняється торгівля, жінки готують вечерю, чоловіки йдуть до синагоги. Ми одразу поїхали до Стіни плачу. Там записки з проханнями різними мовами.
Там така метушня: хтось їсть чебурек, хтось молиться
Згадує, як відмовилася їхати на віслюках до монастиря Георгія Хузевіта.
— Бедуїни, які пропонували покататися на віслюках, кричать "Таксі!" і майже силоміць усаджують тебе на тварину. Я одного відштовхнула, зате інший заставив за долар сфотографуватися в арабській шапці-арафатці.
На одному фото вона на тлі натовпу.
— Там така метушня. Хтось їсть чебурек, хтось молиться, хтось фотографується. Багато жінок приїжджає у джинсах, а треба носити довгі спідниці та хустки. Я взяла білу лляну сорочку, щоб не спалити на сонці плечі.
Тур до Ізраїлю коштує $1200 з людини на сім ночей. За проживання у 5-зірковому готелі доведеться викласти понад $1600. Лише переліт до Тель-Авіва обійдеться у близько $600.
— Можна зекономити, якщо під час відпочинку в Єгипті на день заїхати з екскурсією в Єрусалим, — радить директор із маркетингу столичної туристичної компанії "ЕТА Юкрейн тревел" Валентина Гембік, 25 років. — Одноденна екскурсія коштуватиме приблизно 200 доларів, за дводенну з ночівлею заплатите понад 300. У вартість входить пайок із готелю, обід. Ізраїльську візу не відкриють, лише поставлять печатку в паспорт про перетин кордону. Із Шарм-ель-Шейха до Святої Землі їдуть три години, а регіон Таба узагалі на кордоні з Ізраїлем.
Найбільше туристів в Ізраїлі після Великодня. Бум очікують на травневі свята.
— Тим, хто планує відвідати Ізраїль на травневі свята, варто поквапитися, — застерігає менеджер 28-річний Павло зі столичної турфірми "Сената-Тревел". — У квітні посольство працюватиме за святковим графіком, будуть великі черги.
Київ — Почаїв (2–3 дні)
Паломницький відділ парафії Миколи Святоші Української православної церкви Київського патріархату — 300 грн (транспорт, нічліг)
Паломницька служба "Софія Київська" Української православної церкви Московського патріархату — 400 грн
Туроператор "Круїз-ют" — 480 грн.
Туроператор "Альпана" — 500 грн.
Київ — Закарпаття
(монастирі у Мукачівському, Хустському, Свалявському і Тячівському районах) (5 днів)
Паломницький відділ парафії Миколи Святоші УПЦ КП — 800 грн
Паломницька служба "Путник" Свято-Воскресенського храму с. Зазим"я УПЦ МП — 900 грн
Київ — Манявський скит
(с. Манява, Івано-Франківщина) (2 дні)
Паломницький відділ парафії Миколи Святоші УПЦ КП — 450 грн (транспорт, нічліг)
Київ — Святогорськ
(Святогорська лавра)
Туроператор "Круїз-ют" — 800 грн
Київ — Чернігів
(Борисоглібський собор, Спаський собор, Антонієві печери Єлецького монастиря)
Паломницький відділ парафії Миколи Святоші УПЦ КП — 200 грн (транспорт, нічліг)
Коментарі