вівторок, 07 серпня 2012 07:00

Ящики для сміття на Майорці заховані в землі

Автор: фото з сайта www.powerk.livejournal.com
  На іспанському острові Майорка найбільше туристів з Німеччини та країн СНД. На вулицях столітні кількаповерхові будинки. Узбережжя забудоване готелями, кафе й нічними клубами
На іспанському острові Майорка найбільше туристів з Німеччини та країн СНД. На вулицях столітні кількаповерхові будинки. Узбережжя забудоване готелями, кафе й нічними клубами

Черкаска 30-річна Марина Вінниченко у липні була на островах Майорка та Ібіца в Середземному морі Іспанії. Летіли 3,5 год. з Борисполя. Автобусами і на таксі туристів розвозили по готелях столиці Пальма-де-Майорка.

— Оселилася в одномісному номері на чотири зірки другої лінії, де зупиняються лише німці. Персонал розмовляє німецькою. Було нормально, бо знаю мову. Гувернантки щодня ретельно прибирають. Там не прийнято, як у Туреччині, давати чайові. Готель першої лінії розташований на 200 метрів ближче до моря. Але там шумно, бо поряд кафе, дискотеки й нічне життя.

Проїзд автобусом по місту коштує 1,2 євро. Весь транспорт — з кондиціонерами.

— У маршрутках їздять лише туристи. Сидять і стоять. Уступати місце не заведено. Є місця для інвалідів, що не займають здорові люди.

Вулиці вузькі, без висоток. Будинки сторічні, переважно на кілька поверхів, не схожі між собою. Є вікна з віконницями.

— У місті чисто, ящики для сміття заховані в землі. Над поверхнею лише дах з отвором. Сміття забирає спеціальна машина.

Можна взяти машину напрокат, але через великі штрафи цим мало хто користується. За розмову по мобільному за кермом штрафують на 200 євро, за неправильне паркування — на 400.

Туристів катають у відкритому поїзді по заповіднику з дикими тваринами.

— Першими їхали туристи з країн СНД. Годували мавп з рук, намагалися погладити, посмикати за хвіст. Дорогою були жирафи, бегемоти, ще якісь тварини. Але ми їх не бачили, бо всю дорогу за поїздом гналося "стадо" мавп і стояв суцільний регіт, фотографували, лящали.

Мавпи заскакували та вихоплювали мандарини, банани, чистили і їли. Позаду німці їхали спокійно, не вставали.

— На Майорці є перлинна фабрика. Туристам показують, як на штучні перли наносять натуральний перламутр. Намисто коштує від 10 до 100 євро. Справжнє продають по 500.

На пляжі багато жінок відпочивають з оголеними грудьми, — додає. — Поліція чергує на конях, машинах і вертольоті. На пляжах сидять групи молодих людей та з відра через метрові коктейлеві трубочки щось смокчуть. У магазинах продають відра, в яких стоять пляшки з лікером, кока-колою і соком. Коштують від 15 до 20 євро. Це все виливають у відро та п'ють. Так виходить економніше, бо в кафе коктейль коштує 5 євро. Це вигадка німецької молоді.

Гостей також запрошують відвідати винний погріб. Йому понад 200 років.

— Можна дегустувати хто скільки хоче. Є закуска, все безкоштовно. Перший тост каже власник. А коли народ гарно вип'є, то купляє все підряд. Черга вистроїлася за сиром, ковбасою, вином, оливковою олією. Гребли навіть креми з мигдалевої олії.

До острова Ібіца від Майорки туристів переправили паромом. Острів найвідоміший дискотеками і нічним життям.

— Там часто бачать яхту Абрамовича. У кафе "Дельмар", поряд у катерах і яхтах зустрічають захід сонця. Коли сідає у воду, всі аплодують. Дехто в цей час спускається на парашутах.

Зараз ви читаєте новину «Ящики для сміття на Майорці заховані в землі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути