Ексклюзиви
Субота, 26 січня 2013 16:00
Тетяна Іваночко
Тетяна Іваночко
Тетяна Іваночко

Нема такого слова

– Імпровізуй, – радить однокурсниця моїй молодшій сестрі перед іспитом з англійської. Складають свою першу сесію. У малої виходить тверда четвірка, йти на ризик заради п'ятірки їй лінь. Подружка ж вирішує діяти.

– Як буде англійською "намет"? – викладачка, яку люблячі студенти вже прозвали "качкою", майже півгодини намагається знайти в її голівці знання, гідні п'ятірки.

– Сoch, – випалює екзаменована.

– Неправильно. Нема такого слова. Намет буде – tent.

– Ну так правильно! Сoch – це синонім до слова tent.

Здається, я його бачила

Дівчина так щиро, самозречено й упевнено доказує, що вигадане слово існує, що викладачка починає сумніватися. І таки ставить п'ятірку.

"Головне – вірити в те, що говориш", – каже вже моя подруга, теж майстер імпровізацій.

"Хочу запросити тебе у кінотеатр, – пишу їй СМС. – Вгадай, що виходить у прокат".

Із 7 лютого на екранах – фільм українського режисера Валентина Васяновича "Звичайна справа". Розпо­відає про 40-річного лікаря Толіка, якого виганяють із роботи через бійку з пацієнтом. Герой вирішує втілити свою юнацьку мрію – стати поетом. Помирає в психлікарні.

Моя подруга щиро вірить, що бачила "Звичайну справу". Про драматургію, сюжет і недоліки стрічки з півгодини може говорити, мало того – цитує вір­ші Толіка. Але фільм вона не дивилася. Прем'єра відбулася торік на Одеському кінофестивалі. Подруга потрапила на останні 5 найдраматичніших хвилин картини – інтерв'ювала у фойє знімальну групу. Потім вечірка, враження глядачів. Написала про цей фільм три статті у три різні видання.

"Не піду, – відповідає. – Співчуваю Толіку, але нічого нового там не дізнаюся. Дарма згаяний час. Мені дійсно здається, що я його бачила".

Сестра ж ні своїй, ні чужій уяві не довіряє. Після перегляду британської "Анни Кареніної" взялася за книжку Толстого. Наступною здавати літературу.

Зараз ви читаєте новину «Нема такого слова». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода