вівторок, 03 листопада 2015 07:40

"Зінченку не допоможе виклик до збірної"

Автор: ФОТО з сайта www.football.ua
  Олександр Зінченко, у центрі, проти іспанських футболістів Серхіо Бускетса, ліворуч, і Начо
Олександр Зінченко, у центрі, проти іспанських футболістів Серхіо Бускетса, ліворуч, і Начо

12 жовтня у вирішальному для України матчі відбору на Євро-2016 проти Іспанії головний тренер нашої збірної Михайло Фоменко на 87-й хвилині випустив на поле дебютанта команди, 18-річного Олександра Зінченка з російської "Уфи". Пояснив, що хотів "заграти" хлопця за нашу збірну, бо на нього претендували росіяни. Рішення тренера викликало резонанс. Зокрема, генеральний директор "Шахтаря" Сергій Палкін звинуватив київське "Динамо" в тиску на Фоменка. Мовляв, київський клуб хоче взяти цього гравця. Щоб не конкурувати з російськими "Спартаком" та "Локомотивом", футболіста треба було "заграти" за національну команду. Тоді він вважатиметься в Росії легіонером і за умови ліміту тамтешні клуби не залучатимуть гравця.

— Я маю кілька варіантів пояснення того, що сталося, — каже тренер Олег Федорчук, 54 роки. — Перший — озвучений Фоменком. На мою думку, взагалі нікого не треба "загравати" чи заманювати до збірної. Від цього ніякої користі зазвичай немає. Ну, запросили ми Едмара, і що? Дуже він нам допоміг? А заманювати під кольори національної команди 18-річного хлопця — взагалі нонсенс. Ще невідомо, чи доросте він до рівня збірної.

Другий варіант — бажання вітчизняного клубу знизити ціну на Зінченка перед конкурентами. Якщо так, то це — скандал, у якому Фоменко виглядає не найкращим чином. Вихід Зінченка на 87-й хвилині далеко не безнадійного матчу (Україна мала шість хвилин, враховуючи додані арбітром, аби забити два голи. — "ГПУ") не видається переконливим. Інший ­момент — на лаві запасних залишилися гравці, сильніші за Зінченка. Я маю на увазі Малиновського й Караваєва. В молодіжці є Петряк і Коваленко. Тобто, якщо це робилося на користь київського "Динамо", то такий вчинок, безумовно, не прикрашає Фоменка.

Як вам рівень цього футболіста?

— Я не ­надто слідкую за "Уфою", де він грає. 8 жовтня наша "­молодіжка" із Зінченком ­протистояла ­Ісландії (0:1. — "ГПУ"). ­Бачив матч. Олександр мене не ­вразив.

Чи є логіка в словах Сергія Палкіна?

— Може, і є. Мене інше бентежить. Виявляється, є люди, які в такій ситуації думають не про збірну, а про гроші. Втім, не вважаю, що таке рішення допоможе самому Зінченку. Все, що робиться штучно й неспортивно, зазвичай приречене на провал.

Чи викличуть Зінченка на матчі зі Словенією?

— Однозначно — ні. У Фоменка і так багато помилок було у відбірному циклі. У зустрічах, де вирішуватиметься доля путівки на Євро-2016, нашому тренеру буде не до Зінченка.

6 місяців дискваліфікації вимагає донецький "Шахтар" для Зінченка. Звинувачує футболіста в односторонньому розірванні кон­тракту з клубом.

Планував узяти громадянство Росії, щоб не бути легіонером

Олександр Зінченко народився 15 грудня 1996 року в місті Радомишль Житомирської області. Його батько Володимир грав у футбол. Став першим тренером сина.

8-річним Олександра зараховують до дитячо-юнацької спортивної школи. Грає в нападі.

У 16 років потрапляє до академії донецького "Шахтаря". Стає капітаном команди 19-річних. За збірну України 17-річних провів сім матчів, забив один гол. Торік розірвав контракт із "Шахтарем".

Футболістом цікавився російський "Рубін", але не зміг домовитися з агентами гравця.

На початку цього року підписав контракт з російським клубом "Уфа". 25 липня забив перший гол у тамтешній прем'єр-лізі. Планував узяти російське громадянство, аби не вважатися легіонером, але відмовився від цієї ідеї.

Гравець молодіжної збірної України. 12 жовтня дебютував за національну. Вийшов на 87-й хвилині у матчі проти Іспанії.

Центральний півзахисник.

Зараз ви читаєте новину «"Зінченку не допоможе виклик до збірної"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути