Український стаєр Сергій Лебідь, 32 роки, усьоме виграв чемпіонат Європи з кросу, що відбувався в іспанському Торо. Лебідь установив й інший абсолютний рекорд — він єдиний, хто брав участь у всіх 14 європейських чемпіонатах із кросу. Кореспондент "ГПУ" зателефонував спортсменові до Дніпропетровська.
Чому на чемпіонаті Європи стартували темношкірі атлети?
— Багато європейських країн натуралізують африканських спортсменів. Щоправда, нещодавно Міжнародна легкоатлетична федерація зробила правила щодо зміни громадянства більш жорсткими. Не всі найкращі стартували в Торо. Чемпіон Європи 2007-го Мохамед Фарад, який народився в Сомалі, а представляє Англію, не біг через травму. Дізнався про це, коли прибув до Іспанії. Та до європейської першості тричі упродовж року змагався з Фарахом і незмінно перемагав його.
На допінг вас перевіряли?
— Звичайно. Щоразу перевіряють. По десять разів на рік — залізно. І так десять років. Так що сто допінг-спроб у моєму житті вже було.
Багато глядачів зібралося подивитися крос у Торо?
— Тисячі дві-три точно було. Але це не рекорд. Наприклад, у Брюсселі на комерційному турне Гран-прі зібралося щонайменше п"ять тисяч уболівальників. Вони стояли уздовж траси.
Чемпіонат Європи — також комерційний турнір?
— Ні. Призових за перемогу на ньому не передбачається. Лише держава має щось заплатити за перемогу — близько 400 доларів. Для мене важливим були не гроші, а можливість реабілітуватися за минулорічну невдачу, коли я стартував із травмою стопи, якої зазнав на зборах в Євпаторії.
Перший чемпіонат Європи ви виграли 1998 року. За цей час популярність кросу збільшилася?
— У Європі вона щонайменше не знизилася. У нас також починають звертати увагу на цей вид спорту. Тепер багато хто знає в країні, що таке крос.
Рік для себе ви уже закінчили?
— Ні. Після чемпіонату Європи я ще виграв турнір в іспанській Геклі, неподалік Валенсії. Однак ще доведеться стартувати в серії турнірів Гран-прі. 30 грудня бігтиму в Парижі, 31-го — в італійському Больцано. Там і Новий рік зустріну. На початку січня змагатимуся під Мадридом. Останній старт планую провести на початку лютого. Більше двох місяців бігати не варто — слід думати про Олімпіаду.
Від мого будинку до бази "Дніпра" три хвилини пішки
На Іграх бігтимете 5 чи 10 тисяч метрів?
— Ще не знаю. Визначуся в травні-червні.
На Олімпіаді вам буде 33 роки. Не задумувалися про завершення кар"єри?
— Взагалі немає таких планів. Коли не буде бажання чи прагнення, тоді й "зав"яжу" зі спортом. А поки що з мотивацією проблем немає.
Ви живете у Дніпропетровську, а представляєте Донеччину. Знаю, що в Донецьку маєте квартиру. Вона порожня?
— Ні, "позичив" її товаришеві по збірній — Славі Приходьку. Мешкає там із родиною. Цьогоріч він став чемпіоном світу серед ветеранів на дистанції 5 тисяч метрів. Славі 36. Він, мабуть, наймолодший ветеран. Я ж побудував будинок у приміській зоні Дніпропетровська. Почав 2000-го, закінчив 2003-го. У будиночок поставив усі свої кубки. Він поряд із базою футбольного "Дніпра". Три хвилини пішки туди.
А сина народили?
— Поки — доньку. Катя з"явилася на світ улітку. За малою доглядає дружина — я ж постійно на змаганнях.
Вас можна назвати найбільш оплачуваним легкоатлетом України?
— Думаю, входжу до трійки. Та можу помилятися.
1975, 15 липня — народився у Дніпропетровську
1998 — уперше виграв чемпіонат Європи з кросу
2000 — посів сьоме місце на Олімпіаді в Сіднеї
2001 — став другим на чемпіонаті світу
2003 — одружився з Оленою Городничевою, майстром спорту міжнародного класу з легкої атлетики
2004 — став заслуженим майстром спорту
2007 — семиразовий чемпіон Європи
Одружений, має доньку
Коментарі