Ольга Саладуха, 27 років, виграла перше в історії України "золото" чемпіонатів Європи у потрійному стрибку. Усі залікові спроби донеччанки у Барселоні були кращими від найвищого результату срібної призерки Сімони ла Мантії з Італії. А переможний стрибок на 14,81 м став найкращим у європейському сезоні.
Перший рік після народження дитини і відразу у якості лідера сезону в Європі. Розраховували на таке повернення?
— Рік тому навіть не мріяла і не думала, що потраплю на чемпіонат Європи. Ніколи не знаєш, як складуться виступи після перерви. Але наші донецькі чиновники допомогли зі зборами, підтримали мене і багато зробили для мого швидкого входження у змагальний ритм.
Після паузи вам відразу вдалося потрапити на "Діамантову лігу". Як вам турнір?
— Це завдяки моєму менеджеру Павлові Воронкову. У "Діамантовій лізі" виступає вся еліта, проте "Золота ліга" мені здавалася навіть більш престижною, інтригуючою і цікавою. Зараз усіх спортсменів зрівняли, а у попередній серії, приміром, було лише п"ять видів.
Попереду у вас Кубок континентів. Три піки форми на рік не забагато?
— Змагання дуже престижні. Проводяться раз на чотири роки. Але постійно тримати себе у формі і часто виходити на пік складно. І це кінець сезону, навіть емоцій не вистачає. А вони допомагають боротися, бігти, стрибати. Проте дуже хотілося б успішно виступити у Спліті.
Суперниць знаєте?
— Не всіх. За команду Америки виступатиме кубинка Ярхеліс Савіньє, Азії — казашка Ольга Рипакова, за Європу також стрибатиме італійка Сімона Ла Мантія.
Куба подарувала чимало сильних стрибунів. У них дійсно настільки хороша школа?
— На Кубі потрійний стрибок — національний вид. Навіть коли я змагалася на юнацьких чемпіонатах, дівчатка-кубинки стрибали по 14,40. У них, мабуть, і справді є якась таємниця.
А в нас є гідні наслідувачки Ольги Саладухи та Інеси Кравець?
— У Донецьку є дуже хороша, талановита і стрибуча дівчина — Ганна Александрова. Вона представлятиме Європу на юнацькій Олімпіаді.
Зі скількох років починається справжній потрійний стрибок?
— Із 27, коли скелет сформований, спортсменка зміцніла. Я раніше стрибала на 13,60 і думала, що це завал. Зараз усе інакше. Гляньте, на Інесу Кравець, Олену Говорову. Вони теж почали показувати високі результати пізніше.
Була стрибунка, якою захоплювалися, а потім зустрілися з нею у секторі?
— Ідеалами для мене завжди були Інеса Кравець і Джонатан Едвардс. З Інесою ми не змагалися, але я росла на її касетах. Із тренером постійно переглядали її стрибки, вивчали техніку.
У дитинстві, як і всі спортсменки, вели щоденник?
— Так, вклеювала туди всі фотографії, статті. Малювала олімпійські кільця і медаль із першим місцем.
Коментарі