вівторок, 19 листопада 2013 06:30

Нам треба гол у Парижі

Футбольна збірна України має непогані шанси на участь у фінальній частині Кубка світу-2014. У п'ятницю підопічні Михайла Фоменка перемогли вдома Францію — 2:0. Це був перший стиковий поєдинок за право поїхати на мундіаль. Повторний відбудеться сьогодні в Парижі.

Рахунок київського матчу дає українцям широкий вибір тактики на паризький поєдинок. Фоменко може "зачинитися" в обороні. Але без контргри розраховувати на успіх нереально. А не пропустити вдруге поспіль від Франції — майже неможливо. Навіть у Києві, за міцно побудованої гри в захисті, у певних моментах нашим футболістам пощастило.

Тому нам потрібен бодай один забитий м'яч на "Стад де Франс". Тоді суперникові у відповідь треба буде вражати наші ворота чотири рази.

Як забити

1. Індивідуальні дії Коноплянки та Ярмоленка

Обидва флангові гравці українців досить сильні індивідуально. Крайні захисники суперника змушені будуть іти вперед. Маємо цим скористатися.

Коноплянка і Ярмоленко можуть забити не тільки з карного майданчику, а й володіють добре поставленим ударом із середньої та далекої дистанції.

2. Стандартні ситуації

Навряд чи Україна зможе заробити багато кутових біля воріт Франції. Але вони будуть. Ротань добре пасує, а Хачеріді буде готовий замкнути передачу.

3. Хитрість форвардів

Роман Зозуля вміє "підставитися" в карному майданчику суперника і заробити пенальті. Подібними якостями володіє інший наш нападаючий — Марко Девич. Але цей варіант малореальний. Щоб словенський арбітр Дамір Скоміна поставив пенальті у ворота Франції, порушення має бути стовідсоткове.

Хто замінить дискваліфікованих футболістів

У Франції не зіграють дискваліфіковані захисники Артем Федецький, Олександр Кучер та голкіпер Максим Коваль, який застудився. Втрата останнього не критична, бо він — дублер П'ятова. А захисну лінію доведеться замінювати.

1. Гусєв замість Федецького

Найбільш очевидний варіант. Федецький чудово зіграв у київському поєдинку: не дав розгорнутися Рібері, хоча той дуже старався. Але втрата Артема не така болюча, як може здатися на перший погляд. Федецькому навряд чи вдалося б видати другий матч підряд такого рівня. Гусєв менш чіпкий, зате клас у нього вищий. А головне — "динамівець" свіжий емоційно, перебуває в непоганій формі й хоче зробити свій внесок у стикових матчах. У п'ятничній грі він вийшов на останні кілька хвилин.

2. Ракицький замість Кучера

Навряд чи Фоменко випустить Тимощука на позицію центрального захисника. Анатолій діяв там у матчі в Чорногорії, і Україна мала проблеми. Тому має ви­йти Ракицький. Він зіграніший із Хачеріді. Володіє довгим пасом, може долучитися до атаки і вдарити здалеку. Але нинішньої осені Ярослав грає нижче свого рівня. Також йому доведеться страхувати Шевчука, який був найслабший із наших у київському поєдинку. Тож із правого флангу атаки французів слід чекати найбільше загроз.

Що обнадіює

Михайло Фоменко в Києві переграв Дідьє Дешама. Французу не вдалося об'єднати сильних індивідуально гравців у потужну команду. Фоменко має футболістів нижчого рівня, але керує ними краще.

Що турбує

Наші виклалися емоційно в київському матчі. Повторити таку гру за короткий проміжок часу практично нереально. Французи додадуть. У них більший кадровий резерв. Замість Кошельни вийде не гірший Варан, а Бензема та Жиру, очевидно, з'являться на полі одночасно зі стартовим свистком. Тому навіть майстерність Фоменка може не зарадити проти класу розлючених французів. Дуже важливо стримати стартовий тиск, а майже ідеально — не пропустити в першому таймі. Якщо господарі заб'ють два м'ячі до перерви і навіть про­пустять один, це буде погано. Стане зрозуміло, що наша оборона "тріщить", суперник знає, як її здолати.

Перемога в Києві дає реальну надію на підсумковий успіх. Але і програти дуель після домашніх 2:0, а в стикових матчах Кубка світу такого ще не траплялося, стане сильним розчаруванням.

730 хвилин не пропускає голів Андрій П'ятов. Востаннє воротар збірної України капітулював 26 березня на 80-й хвилині домашнього матчу проти Молдови. П'ятов установив рекорд україн­ських голкіперів. Попередня "суха" серія належала Олександрові Шовковському — 728 хвилин.

3 жовті картки в середньому за матч показує Дамір Скоміна. 37-річний рієлтор зі Словенії судитиме гру Франція — Україна. 2009-го був на матчі Україна — Англія. Суперники програли 1:0. Скоміна призначив пенальті на нашу користь і вилучив воротаря Англії.

Зараз ви читаєте новину «Нам треба гол у Парижі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua