Четвер, 22 лютого 2007 19:18

"Мрію позмагатися з чоловіками"

Автор: фото: Віталій ГРАБАР
  Лікар збірної Сергій Колесник вітає Олену Костевич
Лікар збірної Сергій Колесник вітає Олену Костевич

З Оленою Костевич, 21 рік, ми зустрілися в її номері у львівському готелі "Власта". Олімпійська чемпіонка 2004 року мешкала там під час чемпіонату України з кульової стрільби.


"Золото" Афін часто згадуєте?

— Емоції уже згасли. Був дуже цікавий фінал — із трьома перестрілками. Таке сталося вперше за мою практику. Думаю, взагалі в історії ще такого не було. Знаєте, на Олімпійських іграх недостатньо бути у відмінній спортивній формі — має таланити. Тим паче в стрільбі, в якій десята частина очка може зіграти вирішальну роль. У Афінах мені всміхнулася удача. Хоча я була в дуже гарній формі.

Обіцяну квартиру в Києві отримали?

— Так. Я служу в СБУ, маю звання лейтенанта. Завдяки тодішньому мерові столиці Олександрові Омельченку мені від цього силового відомства дали однокімнатну квартиру. Але тренер мій із Чернігова, тому мешкаю поки що там.

За перемогу на Олімпіаді вам подарували автомобіль "сузукі".

— Права отримала через рік. Уже навчилася їздити.

Чи поліпшилися після Олімпійських ігор умови тренувань у Чернігові?

— Дах у тирі вже зробили. А взагалі, якби ви бачили, в яких умовах ми тренуємося! До Афін готувалися в теплиці. Вона і тепер стоїть, тому що зимою стріляти в нашому тирі неможливо.

А за кордон не кличуть?

— Кличуть. Але я виросла в Україні і не хочу звідси виїжджати. Подумаю над цим лише тоді, коли матиму дійсно серйозні проблеми.

Представники вашого виду спорту справляють враження людей надто спокійних. Чи це так?

— Ми з вами вже поспілкувалися. Ви, напевно, зрозуміли це, — сміється. — Наш вид спорту любить спокійних людей, урівноважених. Не можна сказати, що флегматичних, бо потрібна реакція, рухливість. І як у будь-якому виді спорту, стрілкам конче необхідна воля до перемоги. А ще вони мають бути цілеспрямованими та фізично міцними.

А останнє для чого?

— А ви спробуйте потримати один кілограм (вага пістолета) 3–4 години, хай і з перервами. Якось порахувала, що під час тренування треба підняти 300 кілограмів.

Під час тренування треба підняти 300 кілограмів

Під час тренувань ви кілька годин стоїте на місці. Чи не хочеться потім порухатися?

— Ще й як! Я люблю потанцювати на аеробних програмах. А на дискотеки практично не ходжу: вони відбуваються в основному вночі, а у спортсменів такий режим, що вранці треба вставати на тренування.

Кажуть, перед змаганнями ви любите добре виспатися.

— Точно, — сміється. — Із дитинства люблю спати. Щоб виспатися, мені потрібно годин 12. Щонайменше — 10. Сплю навіть у дорозі.

Олімпійський чемпіон Михайло Неструєв із Росії якось сказав, що не дивлячись поцілить у муху з 50-ти метрів. Чи можливо це?

— Це щось фантастичне. Якщо муха не рухатиметься секунд 15, тоді можна. А в польоті — важче. Я навіть не уявляю собі, як можна в горобця в польоті влучити.

А ви свої навички стрільби на практиці використовуєте?

— Ні. Я не була на полюванні. Хоча й запрошують. Мені дуже шкода тварин. Я, напевно, весь мисливський азарт випліскую на тренуваннях. Мені цікавіше на папері показати кращу влучність, ніж на живій істоті.

Чи правда, що за перемогу на чемпіонаті світу-2002 вам подарували мобільний телефон?

— Так. Тоді спонсором чемпіонату була "Нокія". І за перше місце подарували модель 3410. Зараз це смішно. Я тоді не мала мобільного телефону, тож отримати його було за щастя.

Де тепер цей телефон?

— Лежить удома. Залишила собі на пам"ять.


Косих поглядів у митників не помічали? Усе-таки не дуже стандартне поєднання: гарна дівчина і пістолет...

— У них більший інтерес до зброї, ніж до спортсменів. Чоловіки просять показати зброю, навіть прицілюються.

Ваша партнерка по збірній Юлія Коростильова сказала мені, що ви можете гідно суперничати з чоловіками.

— Хотілося б узяти участь у змаганнях серед чоловіків. Але за нашими правилами я не маю на це права. А в неофіційних стартах ще не пробувала. Але вдома готуюсь кинути виклик чоловікам. Жінки роблять 40 пострілів у вправі. Я інколи стріляю 60 разів, як чоловіки.

Ви змагалися в багатьох містах. Яке найбільше припало до душі?

— Мілан. Я закохана в це італійське місто, була у оперному театрі "Ла Скала".

Хлопці звертають увагу на олімпійську чемпіонку?

— А мені ніколи не бракувало чоловічої уваги. Просто чоловіки нині бачать золоту медалістку, а не дівчину. Це прикро.

Чи вживаєте алкогольні напої?

— Інколи. Під час свята чи торжества можу випити трохи шампанського або вина. Але не перед змаганнями. До них ставлюся серйозно. Якщо їхати, то перемагати. Словосполучення "брати участь" для мене не існує.

Про що мрієте?

— Знайти свою половинку, мати гарну сім"ю, народити дітей. А ще — аби в рідних і близьких усе було гаразд.

1985, 14 квітня — народилася
в Хабаровську (Росія)
1988 — переїхала з батьками до Чернігова
1996 — почала займатися кульовою стрільбою
2002 — стала чемпіонкою світу
2003 — виграла Кубок світу
2004 — стала олімпійською чемпіонкою

Зараз ви читаєте новину «"Мрію позмагатися з чоловіками"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі