27-разова рекордсменка світу зі стрибків із жердиною Олена Ісінбаєва, 27 років, із результатом 4,85 м усьоме виграла міжнародний турнір "Цептер — Зірки жердини". Він відбувся 6 березня в Донецьку. Росіянка намагалася встановити новий світовий рекорд, але не змогла взяти висоту 5,01 м. Серед чоловіків переміг Пшемислав Червінскі. Поляк перевершив на турнірі особисте досягнення — 5,82 м. Українець Денис Юрченко взяв 5,72 м і став третім.
Після турніру Ісінбаєва відповіла на запитання кореспондента "ГПУ".
— Треба трохи змінити організацію турніру. Цього року змагалося дуже багато учасниць (12. — "ГПУ") і замалою була стартова висота. Думаю, такий авторитетний турнір не варто починати з позначки 4,2. Мені довелося чекати на свою спробу майже 2 години. Раніше я з цим якось справлялася, а з роками стає важче. Адреналін і емоції виходять.
Не думали піти ва-банк і після двох невдалих спроб підняти планку ще вище, на 5,02 метра? Ви так часто робили.
— Це не традиція, це радше тактичний хід. Коли ти в паніці й не знаєш, що робити, тоді переносиш висоту. Сьогодні не було сенсу, тому що висоти за 5 метрів важкі. Напевне, не вистачило трохи форми. Через проблеми з ахілом не вдалося провести три-чотиристрибкові тренування. Усе це дається взнаки.
Які завдання ставите перед собою на світову першість у Катарі, яка стартує 12 березня?
— Найголовніше — перемога. Я зрозуміла це після провалу на чемпіонаті світу в Берліні. Не можна недооцінювати перемогу. Сьогодні я засмучена, бо не вдалося оновити світовий рекорд, але дуже рада, що виграла турнір. Не хочу встановлювати світові рекорди завдяки диву, це не по-ісінбаєвському. Рекорди мають бути результатом моєї праці.
Напередодні змагань я не цікавлюся сумою призових і складом учасниць
У Сергія Бубки 35 світових рекордів. Ви маєте намір перевершити досягнення?
— Так (зараз на рахунку Ісінбаєвої 27 світових рекордів. — "ГПУ"). Постараюся вкластися до 2013 року. Тоді Москва має прийняти чемпіонат світу. Після нього планую закінчити кар"єру.
Який приз ви отримали б за рекорд?
— Чесно кажучи, не знаю і знати не хочу. Напередодні змагань я не цікавлюся сумою призових і складом учасниць. Цей турнір — один із найбагатших на світові рекорди, і оцінювалися вони у попередні роки у 50 тисяч доларів. Сьогодні ці гроші залишаються в казні турніру. Може, до наступного року сума подвоїться, — сміється.
На чемпіонат світу поїдуть 18 українців
12–14 березня в катарській Досі пройде чемпіонат світу з легкої атлетики в закритих приміщеннях — змагання відбуваються кожні два роки. На турнір заявлено 651 атлет. Кількість країн-учасниць буде рекордною — 149 — на 10 більше, ніж у Будапешті-2004.
Семеро чоловіків і вісім жінок захищатимуть титул чемпіонів світу. Українські медалістки-2008 цього разу не виступатимуть. Два роки тому у Валенсії Тетяна Петлюк виграла "срібло" на дистанції 800 м, а Вікторія Паламар — "бронзу" у стрибках у висоту.
Україну в Катарі представлятимуть 18 атлетів — семеро чоловіків і 11 жінок. Серед них — призери минулорічного зимового чемпіонату Європи — багатоборець Олексій Касьянов і Віктор Ястребов із потрійним стрибком. Обидва виграли в Турині срібні нагороди.
Цьогорічний результат Олексія Касьянова (6254) входить до трійки найкращих у світі. Протистоятимуть йому лише семеро атлетів, проте кожен з ім"ям, титулами та досвідом. Серед них — чемпіон світу в закритих приміщеннях, олімпійський чемпіон американець Брайян Клей і його співвітчизник, чемпіон світу Трей Харді.
До десятки найкращих результатів сезону у світі входять показники Дмитра Дем"янюка (висота), Віктора Кузнєцова (довжина), Юлії Кревсун (800 м) та Наталії Добринської (багатоборство).
Анастасія ПАВЛОВА
Коментарі