Сьогодні хокейна збірна України прибула потягом до Москви. У російській столиці 27 квітня розпочнеться черговий чемпіонат світу. Українці дев"ятий рік поспіль гратимуть в еліті світового хокею. Їх завдання у турнірі незмінне — виступати наступного року знову серед найкращих. У груповому турнірі суперником українців будуть збірні Фінляндії (матч із командою Суомі "синьо-жовті" проведуть 27 квітня), Росії (29 квітня) та Данії (1 травня).
У Москві збірна України гратиме без представників північноамериканської ліги (НХЛ) — Федотенка, Понікаровського, Бабчука. Із найсильніших представників європейської першості прибули тільки росіяни Сергій Климентьєв та В"ячеслав Завальнюк. А основний воротар Сімчук, захисники Остроушко, Разін, нападаючі Варламов, Міхнов, Шахрайчук, Касянчук виступати за збірну не будуть.
На початку цього тижня українці тренувалися у столичному спорткомплексі "Авангард" на вулиці Мельникова. А до того — на льодовій арені торговельно-розважального центру "Термінал" у Броварах. Там із кореспондентом "ГПУ" побесідував головний тренер збірної України Олександр Сеуканд, 56 років.
Чому російські легіонери відмовилися грати за збірну України?
— Бояться втратити роботу. Якщо зіграють за Україну на чемпіонаті світу, вважатимуться легіонерами. А за кожного легіонера російський клуб змушений платити Федерації хокею Росії 60 тисяч доларів. Це єдина причина, бо з фінансами збірна нині проблем не має. Забезпечені збори, є преміальний фонд.
Торік за успішний виступ хокеїстам обіцяли по 2000 доларів. Які преміальні нині?
— Більше тієї цифри, яку ви назвали. Але оголосити її уповноважений президент вітчизняної федерації хокею. (Як удалося довідатися "ГПУ", якщо збірна України залишиться в еліті світового хокею, її гравці отримають від 1 до 8 тис. доларів США).
Чому не приїхали Федотенко, Понікаровський, Бабчук?
— Про них нам треба забути. Ці люди не для збірної. На Олімпіаді-2002 вони зіграли з двох причин — турнір престижний, до того ж проводився у США.
Що показали контрольні матчі з московським "Динамо"?
— Суперник змусив нас грати у хокей більш високого рівня, ніж той, у відкритому чемпіонаті Білорусі, де виступає більшість моїх підопічних. Найбільші проблеми у нас в атаці. Оборона більш-менш "спаяна". А основним голкіпером, за відсутності Сімчука, буде Карпенко.
Чемпіонат проходитиме в Росії. Для нас це добре чи погано?
— Добре. Організація буде на найвищому рівні — харчування, поселення у класному готелі. А у Фінляндії-2003, наприклад, все було дуже скупо. Спартанські умови, крім арени, де грали.
У "Беркуті" платять півтори-дві тисячі доларів. "Сокіл" стільки дати не може
Якщо якість льоду в Росії буде поганою, це для нас додатковий шанс у матчах із Фінляндією та господарями турніру. Через ці змагання готуватимемося до головного для себе поєдинку — проти данців.
Що скажете про збірну Данії?
— Багато хокеїстів грають у престижних чемпіонатах Швеції та Фінляндії. Хоча власне данський чемпіонат поступиться білоруському, де виступають мої підопічні.
У Росії, Фінляндії йде відбір гравців до збірної. В Україні — набір. Хокей в Україні помирає?
— Думаю, ні. З приходом на посаду президента Федерації Анатолія Брезвіна (голова Державної податкової адміністрації України. — "ГПУ") справи покращилися. Він та його команда не говорять, а роблять. Найкраще підтвердження — будівництво найближчим часом чотирьох арен у Херсоні, Івано-Франківську, Харкові та Донецьку. Київський "Авангард" теж планують реконструювати.
Що чекає київський "Сокіл"?
— Минулого сезону думали тільки про те, щоб зберегти команду. Брали людей, які не підходили іншим клубам. У тому ж "Беркуті" гравцям платять півтори-дві тисячі доларів щомісяця. "Сокіл" стільки давати не може. Що буде далі — побачимо.
Торік на чемпіонаті світу Україна добре виступила на першому етапі. На другому пішли розгромні поразки. Як їх пояснити?
— Не знаю. У ході турніру говорив хлопцям: якщо проблема у мені — подам у відставку. Все нормально, відповідають.
Боялися, що вас хокеїсти "плавлять"?
— Відставка — крок, який може струсонути хокеїстів, — відповідає ухильно.
Які ваші стосунки з Анатолієм Богдановим?
— Мінімальні.
Вас можна було назвати близькими друзями?
— Так. Але у 2003-му Богданова звільнили зі збірної. Я тоді був його помічником. Він вирішив, що я маю піти разом із ним. Але я тоді втратив би роботу в "Соколі". А як би годував сім"ю? Живемо ж "із коліс".
Фаворитом чемпіонату світу Сеуканд вважає Росію. Сам тренер народився у Москві, 35 років тому переїхав до Києва, щоб отримати квартиру.
— Мама нині у США в сестри. Її на чемпіонаті світу не буде. Вітчим прийде, уболіватиме. І двоюрідні брати, дядьки. Вони — росіяни. Але у поєдинку Україна — Росія уболіватимуть за мою команду.
Коментарі